SKALA PANTONE

Od kilkunastu lat, amerykańska firma PANTONE przedstawia KOLOR ROKU, wybrany spośród stworzonej przez siebie unikatowej skali barw, zwanej Skalą Pantone. Co roku ten wybór wzbudza wiele kontrowersji, ponieważ wyznacza niejako trendy kolorystyczne na przyszły rok. A przecież kolor jest wszędzie – dotyczy praktycznie każdej branży, a przede wszystkim graficznej, modowej i oczywiście architektury wnętrz. Stąd zapewne wynika coroczne poruszenie i szerokie komentowanie w kręgach zainteresowanych.

KOLOR ROKU 2019

I tak dzisiaj kolorem nadchodzącego roku 2019 został wybrany – PANTONE 16-1546 LivingCoral. Kolor niezwykle energetyzujący, ożywczy i ekspresyjny. Został zainspirowany rafą koralową, która jest kalejdoskopem kolorów i schronieniem dla wielu stworzeń.

LIVING CORAL

Bez wątpienia to barwa z charakterem. Jego wybór na kolor roku 2019 to idealne zwieńczenie ostatnich trendów wnętrzarskich, w których podkreślano odejście od białych, przejrzystych i sterylnych wnętrz. Już ubiegło i tegoroczne targi projektowania wnętrz pokazywały elementy wyposażenia i całe wnętrza we wszelkich odcieniach różu, który już wtedy został  okrzyknięty niezwykle modnym kolorem.

Niestety jest to też kolor wymagający – w zbyt dużej dawce może zdominować pomieszczenie i je zupełnie przytłoczyć, powodując zdecydowany efekt „bólu głowy”.

Jednak w odpowiedniej ilości – najlepiej w dekoracjach lub pojedynczych meblach doskonale, zgodnie z ideą, ożywia i pobudza całe wnętrze.

Choć obecnie, z racji zbliżającego się Bożego Narodzenia, królują barwy typowo zimowe i świąteczne: biel, czerwień, ciemna zieleń, to naszym zdaniem na wiosnę LIVING CORAL uderzy ze zdwojoną siłą, a wszelkie rzeczy w tym kolorze będą bardzo pożądane.

My natomiast, już dzisiaj wybraliśmy dla Was kilka elementów wyposażenia wnętrz w tonacji koloru roku 2019. To nie tylko zestawienie dla prawdziwych wnętrzarskich pasjonatów – w końcu dodatek lub przedmiot w najmodniejszym kolorze przyszłego roku może być świetnym prezentem świątecznym.

Co myślicie o tym kolorze? Podoba Wam się, a może wręcz przeciwnie? Czy widzicie taki kolor w swoich wnętrzach? Koniecznie dajcie znać!

ZOSTAW KOMENTARZ!

Studio M kwadrat Magdalena Rybak © 2018-2020 /// WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE