Kolor roku pantone 2020

Jak co roku od 20 lat, amerykańskie przedsiębiorstwo Pantone z New Jearsey, zdradza szerokiej publiczności kolor roku Pantone. Wydarzenie odbija się znacząco na sposobie podejścia do barw w branży graficznej, w projektowaniu mody, wzornictwie przemysłowym, a także w architekturze wnętrz.

 

W tym roku na kolorem, który ma wieść prym na palecie barw Pantone został Classic Blue 19-4052. Dla osób śledzących od lat wybór koloru roku może być to niemałe zaskoczenie. Zazwyczaj wybierane kolory były odważne i przebojowe. W tym roku na tronie zasiadł bardzo stonowany, klasyczny i elegancki Classic Blue.

pantone 2020 classic blue
Kolor Pantone 2020, 19-4052 Classic Blue

Classic Blue - dlaczego?

Coroczny wybór koloru roku podszyty jest jakąś ideą. Na przykład zeszłoroczny wybór koloru Living Coral, był uzasadniony zwróceniem uwagi na narastający problem niszczenia rafy koralowej przez działalność człowieka. Niewątpliwie miała na to wpływ szerząca się idea szeroko pojętej ekologii oraz troski o stan naszej planety.

Cytat Pantone 2020
Pantone, Leatrice Eiseman

W tym roku dyrektor wykonawczy Pantone – Leatrice Eiseman, tak skomentowała wybór Classic Blue:

„Żyjemy w czasach, które wymagają wiary i zaufania. Nasączony rezonansem PANTONE 19-4052 Classic Blue daje poczucie zakotwiczenia. Jest niczym wieczorne niebo, rozległe i nieskończone. Zachęca nas do spojrzenia poza to, co oczywiste, do poszerzenia naszego myślenia, zwiększania perspektywy i otwarcia przepływu komunikacji”

 

Wchodzimy w nowe 10-lecie, pełne niepewności i niepokojów. Może Calssic Blue ma być statecznym oparciem w tym zgiełku nowoczesnego, pędzącego świata? 

Zapraszamy do odwiedzenie strony Pantone i poznaniu poprzednich kolorów roku z wszystkich 20 lat. Na strone Pantone przejdziecie klikając poniżej:

Niebieskie niebo Pantone 2020 kolor roku
Niebieskie niebo - Photo by Jeremy Lwanga on Unsplash

Wpływ classic blue na architekturę wnętrz

Nie ukrywamy znacznego wpływu koloru Pantone na trendy w architekturze wnętrz. Na tegorocznym Warsaw Home 2019 nie dało się ukryć, że Living Coral (kolor roku 2019) był bardzo często wybieranym kolorem przewodnim stoisk. Jeśli jesteście ciekawi naszej relacji z Warsaw Home, kliknijcie poniżej. Zobaczycie tam więcej koloru Pantone 2019. 

 

Wybór Classic Blue sugeruje, że idziemy w stronę statecznych, klasycznych wnętrzMniej szalonych, za to bardziej eleganckich. My wyprzedziliśmy trendy i już mamy za sobą projekt, w którym motywem przewodnim jest Classic Blue. Zdjęcie z tego projektu poniżej.

Kolor ten kojarzy się z kolorem nieba tuż po zachodzie słońca, czy kolorem głębi oceanu. Nawiązuje on do najbardziej podstawowych barw natury, przy czym nie jest krzykliwy, a bardzo spokojny i stateczny.

My Classic Blue widzimy jako mocy akcent w nowoczesnych jasnych wnętrzach. Świetnie będzie komponował się z białą sztukaterią.

salon z jadalnią i granatowa ściana, okrągły stół
Projekt Granatowego Salonu - Studio M kwadat

Zapraszamy także do zapoznania się z tekstem o zeszłorocznym wyborze Pantone 2019. Piszemy tam o pięknym kolorze Living Coral.

Kolor Pantone 2019 - Living Coral

Autorem tekstu jest:

ZOSTAW KOMENTARZ!

Studio M kwadrat Magdalena Rybak © 2018-2020 /// WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE