PROJEKT 2020 | REALIZACJA 2021 | Warszawa

PROJEKT ETNICZNEGO WNĘTRZA - TYM RAZEM W WARSZAWIE

Odważni Inwestorzy, którzy decydują się na niestandardowe wnętrza to marzenie każdego architekta. W przypadku tego mieszkania w Warszawie tak właśnie było: wnętrza miały być oryginalne, nieszablonowe i… pozbawione białej kuchni. Inwestorzy marzyli o oryginalnych połączeniach kolorów i stylu z elementami etnicznymi, orientalnymi.

Udało nam się stworzyć projekt, który od raz trafił w gusta Inwestorów, a także zdobył wielu fanów na naszych kanałach w social mediach. Zapraszamy po podróż po etnicznym mieszkaniu w samym środku miejskiej dżungli!

SALON Z ZIELONĄ KUCHNIĄ I ZŁOTYMI AKCENTAMI

Wiedzieliśmy jedno – zabudowa kuchenna nie może być biała. Stanowi ona nierozłączną część salonu, dlatego jej styl, forma i kolorystyka musiały być spójne z resztą wnętrza. Założone kolory – oryginalna oliwkowa zieleń oraz antracyt zostały zatem okraszone złotymi dodatkami. Biała czysta ściana została wykończona delikatnymi płytkami chevron, wykończonymi złotą listwą. Czarny metaliczny okap tuba oprócz swojej oczywistej praktycznej funkcji, ma charakter także dekoracyjny.

Centralnym punktem wnętrza jest drewniany stół z dwoma rodzajami krzeseł wpisującymi się spójnie w nurt stylistyczny mieszkania. Ze względu na zamiłowanie Inwestorów do naturalnych materiałów we wnętrzu pojawia się więcej elementów drewnianych – na przykład fornirowane lamele (dzięki którym biała sofa zostaje podkreślona z białego tła ściany).

Salon płynnie łączy się z korytarzem dzięki oryginalnej granatowej ścianie, która dalej przechodzi w pojemną zabudowę przedpokoju.

DUŻY PRZEDPOKÓJ Z pojemną ZABUDOWĄ

Choć mieszkanie było już gotowe do prac wykończeniowych, wprowadziliśmy jeszcze kilka zmian w układzie ścianek działowych. Dzięki temu udało nam się zyskać przestronny przedpokój, w którym zmieściła się pojemna szafa z siedziskiem. Podobnie jak w salonie, pojawiły się tutaj charakterystyczne dla mieszkania kolory: oliwkowa zieleń (tym razem w ciemniejszym odcieniu) oraz granat. Powtórzony został motyw lameli, który tym razem pojawił się jako oparcie siedziska. Skórzane uchwyty dobrze komponują się z beżowym siedziskiem i nawiązują do naturalnego, etnicznego stylu.

Projekt etnicznej sypiani z motywami safari

Sypialnia w tym mieszkaniu przywołuje na myśl egzotyczne podróże po afrykańskich safari… Plakaty z motywami roślin i zwierząt, tekstylia ze zwierzęcymi printami oraz stonowane, ziemiste barwy spośród których tworzą razem atmosferę relaksu. Miękkie łóżko w delikatnym żółtym odcieniu odbija się na tle granatowej ściany, którą w oryginalny sposób wykończyliśmy sztukaterią. Niewielkie złote akcenty w postaci kinkietów i uchwytów szafy nawiązują do pozostałych wnętrz mieszkania

Łazienka z tapetą i motywami roślinnymi

W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki. Ta przedstawiona poniżej, czyli główna z wanną. Miała być prawdziwą oazą spokoju i sprzyjać relaksowi Pani domu. Podobnie jak w sypialni połączyliśmy głównie naturalne, ziemiste odcienie, ale tym razem dodaliśmy do nich prawdziwie florystyczny akcent. Zieleń pojawia się tutaj w mocnym, intensywnym kolorze przywołującym na myśl tropikalną dżunglę. Niestandardowo ściana za lustrem została wykończona tapetą z motywem roślinnym. Liście pojawiają się także w formie uchwytów – oczywiście złotych, zgodnie z myślą stylistyczną całego mieszkania.

W pojemnej zabudowie obok umywalki mieści się pralka i suszarka, dlatego łazienka, mimo mocno relaksacyjnego charakteru, nie została pozbawiona praktyczności.

Toaleta z orientalnymi płytkami

Drugą łazienką w mieszkaniu jest niewielka toaleta. Niestandardowo, to małe wnętrze zostało zaprojektowane w ciemnych tonacjach. Ściany zostały pomalowane antracytową farbą, ale główny akcent wnętrza stanowią dekoracyjne orientalne płytki z charakterystycznym wzorem. Płynnie przechodzą one ze ściany na podłogę.

Niewielkie pomieszczenie zyskało na funkcjonalności dzięki zabudowie nad toaletą.

PROJEKTANT WNĘTRZ POZNAŃ - DOBRY PROEJKT PODSTAWĄ

Tworzenie projektu wnętrz, które mają być oryginalne i nieszablonowe to prawdziwa przyjemność. To mieszkanie dobrze pokazuje, że ciekawe i wychodzące poza standardowe ramy rozwiązania mogą dać świetny efekt i nie należy się ich obawiać! Dzięki dobrze przemyślanemu projektowi wnętrz możemy stworzyć wymarzone mieszkanie w każdym stylu i każdej kolorystyce.

Jeśli chcesz zobaczyć inne projekty z naszego portfolio lub zapoznać się z naszą ofertą projektową. – kliknij poniżej!