.PROJEKT 2019 | REALIZACJA 2019 | RADZIEJÓW

PROJEKT CIEPŁEJ I ELEGANCKIEJ ŁAZIENKI

Tak jak zdradza tytuł projektowana łazienka miała być przytulna i elegancka. Miejsce to nie może być tylko pragmatyczną przestrzenią użytku codziennego, a powinno sprzyjać relaksowi po ciężkim dniu pracy. Komfort, piękno i cisza – to główne cechy tej łazienki.

 

przytulna łazienka

Jak uzyskać przytulną atmosferę w łazience, w której dominują białe błyszczące płytki? Świetnym rozwiązaniem jest odpowiednia gra świateł. Poprzez użycie światła o ciepłej, żółtej barwie jesteśmy w stanie ocieplić pomieszczenie. W szczególności przy użyciu listwy LED rzucającej światło w dół na białe geometryczne płytki 3D, których liczne załamania odbijają żółte światło w różnych kierunkach, rozświetlając pomieszczenie. Kolejnym sposobem na ocieplenie przestrzeni jest użycie materiałów nawiązującym do naturalnych surowców – tu mamy na myśli płytki imitujące drewno oraz blaty i wykończenie w podobnym odcieniu. 

PROJEKT ELEGANCKIEJ ŁAZIENKI

Projekt łazienki czerpie elegancję z prostych obłych form oraz połyskliwej bieli. W projekcie zostały użyte dwa rodzaje białych płytek: gładkie błyszczące oraz geometryczne 3D oświetlonych od góry listwą LED.

Ceramika łazienkowa została dobrana tak, aby maksymalnie efektywnie wykorzystać dostępne miejsce. Na szczególną uwagę zasługuje wanna SEGEA o pięknym obłym kształcie. Jest bardzo prosta i elegancka, a dzięki zwężającej się sylwetce w kierunku podstawy wanny, jesteśmy w stanie optycznie zaoszczędzić trochę miejsca. Jest to świetny wybór dla osób, które marzą o wannie wolnostojącej, a są ograniczeni niewielkim metrażem łazienki oraz utrudnieniami w poprowadzeniu instalacji. Jak widać wanna ta świetnie sobie radzi mimo niewielkich rozmiarów łazienki. Więcej o tej wannie TUTAJ.

 

LISTWA LED W ŁAZIENCE

W tej realizacji zostały zastosowane listwy LED ukryte we wnęce w suficie podwieszanym. Oświetlają one miejsca szczególne, aby móc je w pewien sposób zaakcentować. Pierwsze to już wspomniana ściana pokryta geometrycznymi płytkami 3D, które pięknie odbijają światło padające na nie z góry. Drugie to strefa prysznica, która została wyznaczona przez przeźroczyste tafle szkła. 

CIEKAWE ROZWIĄZANIA ŁAZIENKOWE

W łazience użyliśmy kilku mniej lub bardziej popularnych rozwiązań. Schowaliśmy pralkę w zabudowie projektowanej na wymiar, aby nie wyróżniała się niepotrzebnie, burząc harmonię formy. 

Dzięki użyciu odpływu liniowego z rusztem pod płytki ukryliśmy odpływ. Płytki imitujące drewno mają nieprzerwaną powierzchnię, co wygląda bardzo atrakcyjnie.

Grzejnik jest w niepopularnym czarnym kolorze, dzięki czemu mogliśmy dopasować do niego oryginalne akcesoria łazienkowe. Takie jak półeczki przy wannie i pod prysznicem, a także uchwyt na papier toaletowy.

Sprytnym zabiegiem, pozwalającym na uzyskanie większej ilości miejsca do przechowywania jest wykorzystanie wąskiej szafki wiszącej, która zamiast tradycyjnych frontów ma lustra.

A MOŻE INNA ŁAZIENKA?

Czy przypadła wam do gustu przytula i elegancka łazienka? Jeśli tak, to podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami. Zobaczcie koniecznie naszą inną realizację – oryginalną łazienkę z płytkami CARPET (kliknij TUTAJ).

Podoba Ci się nasz projekt? Śledź nas w social mediach, skomentuj i obserwuj po więcej!

Studio M kwadrat Magdalena Rybak © 2018-2023 /// WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE