PROJEKT 2020 | REALIZACJA 2021 | Poznań

PROJEKTANT WNĘTRZ POZNAŃ - INDUSTRIALNA KAWALERKA

Ta poznańska kawalerka z industrialnym charakterem należy do miłośnika roślin. Stąd na niewielkim metrażu musiało znaleźć się sporo miejsca na wszystkie donice i doniczki. To właśnie dzięki roślinom mieszkanie mimo dość surowego industrialnego, loftowego wykończenia, jest bardzo przytulne i pełne witalnej energii. 

Zapraszamy Cię na spacer po niewielkiej kawalerce w bloku w stylu industrialnym! Zobacz jak wykorzystaliśmy dostępną przestrzeń i w jaki sposób nadaliśmy temu miejscu charakter.

Jak funkcjonalnie urządzić kawalerkę? Łóżko w kawalerce

Jak funkcjonalnie zaprojektować kawalerkę? Nawet mała przestrzeń potrzebuje podziału na strefę dzienną i nocną. Tutaj granice między nimi wyznacza loftowa ścianka z przeszkleniem na stalowym ruszcie. W strefie nocnej oprócz rozkładanej kanapy znajdziemy miejsce na biurko z pięknym widokiem. Wszystko to w towarzystwie bujnych roślin i nieoczywistych plakatów.

PROJEKT KAWALERKI - JAK ZMIEŚCIĆ WSZYSTKO W SALONIE?

Przejdźmy zatem do strefy dziennej, w której znajduje się duża narożnikowa kanapa z stolikiem kawowym oraz ścianka TV. Ściany w tej części zostały wykończone betonem architektonicznym co podkreśla industrialny styl mieszkania. Efekt ten potęgują czarne druciane kwietniki, a także czarne oprawy oświetleniowe.

Projekt czarnej kuchni z wyspą w kawalerce

Zabudowa kuchenna w tej kawalerce jest czarna i jednolita. Fartuch kuchenny został wykończonym betonem architektonicznym dla zachowania spójności z pozostałymi ścianami. Rozwiązanie z wyspą zamiast stołu w małym mieszkaniu jest wygodne i praktyczne. Oprócz miejsca do siedzenia i spożywania posiłków mamy również miejsce do przechowywania i blat roboczy. Na wyspie znalazło się także miejsce na dodatkowe doniczki. 

Czarne lamele wieńczą kuchnię od strony przedpokoju – dzięki tym pionowym podziałom, mamy płynne przejście od bieli ścian do czarnej zabudowy kuchni.

loftowa Łazienka w kawalerce

Patrząc na tą łazienkę nie ma się wątpliwości, że jest ona nierozłączną częścią projektowanej kawalerki. Tak jak w głównym wnętrzu widzimy tu dużo elementów industrialnych. Loftowa kabina prysznicowa bezpośrednio nawiązuje do ścianki oddzielającej strefę dzienną od nocnej w salonie. Ściany zostały wykończone trzema rodzajami płytek, dzięki czemu łazienka idealnie komponuje się z resztą mieszkania. Podłoga i strefa prysznica wykończona jest płytkami imitującymi beton – dla podkreślenia ich podziału zastosowaliśmy tu ciemną fugę. Ściana z miską wc jest czarna – wykończona małymi płytkami w geometryczne wzory, do których nawiązuje lampa nad umywalką. Ostatnia ściana – z drzwiami jest ozdobiona wzorzystą płytką drewnopodobną z trójwymiarowym wzorem. Jest ona bezpośrednim nawiązaniem do ciepłego drewnianego parkietu, który znajduje się w pozostałej części mieszkania.

Architekt wnętrz POZNAŃ - projekt KAWALERKI

Wnętrza industrialne często kojarzą się z surową, brutalistyczną przestrzenią. W tym przypadku jest nieco inaczej. Dzięki ażurowości elementów oraz ich smukłym formom wnętrze wydaje się niezwykle lekkie. Do tego ogromna ilość roślin przełamuje surowy charakter stali tworząc wnętrze kawalerki o niezachwianej równowadze estetycznej. Ciepła całości dodają drewniane elementy, w tym piękny parkiet. Ten projekt to dowód na to, że w małych mieszkaniach nie trzeba bać się ciemnych kolorów i czerni, a wygodną przestrzeń do spania możemy wydzielić nawet na minimalnym metrażu.

Jeśli chcesz zobaczyć inne projekty z naszego portfolio lub zapoznać się z naszą ofertą projektową. – kliknij poniżej!