PROJEKT 2019 | REALIZACJA 2020 | Wierzbinek

Projekt wnętrza domu jednorodzinnego W STYLU KLASYCZNYM

Przyszedł czas na publikację pozostałej części projektu klasycznego domu jednorodzinnego, którą tworzy strefa dzienna. Zaprezentujemy tutaj salon, korytarz, wiatrołap, kuchnię oraz mniejszą z łazienek znajdujących się w domu. Strefa dzienna od sypialnianej różni się przede wszystkim tym, że jest bardzo otwarta, a granice pomiędzy przedstawianymi pomieszczeniami są dość umowne. 

Jeśli chcesz zobaczyć strefę sypialnianą domu – kliknij w przycisk poniżej.

 

PROJEKT DOMU W STYLU KLASYCZNYM

Zacznijmy od przestrzeni, która wita nas zaraz po przekroczeniu progu domu, czyli przedsionka z korytarzem. Już pierwsze wrażenie podpowiada nam jaki charakter ma cała strefa dzienna domu. Możemy tu zobaczyć proste jasne formy, takie jak posadzka wykończona jasną płytką oraz białą zabudowę z gładkimi frontami bez uchwytów. Drobne detale takie jak drewniane wykończenia, czy czarna konsola o klasycznej formie nadają wnętrzu charakteru.

Istotą tego korytarza jest jego duża funkcjonalność. Znajdziemy w nim wyposażenie służące do przechowywania, do tego jest w nim dużo miejsca na swobodne wejście z całą rodziną i zdjęcie odzieży wierzchniej. Warto zauważyć, że korytarz ma bardzo atrakcyjne otwarcia na salon oraz kuchnie, dzięki czemu zaraz po wejściu pomieszczenia te zapraszają nas do siebie. Dzięki tym otwarciom dom sprawia wrażenie bardziej przestrzennego, większego.

PROJEKT SALONU W STYLU KLASYCZNYM

Salon w stylu klasycznym jest naturalnym przedłużeniem korytarza. Niezmienne, dominują tu jasne barwy z dodatkiem niebieskiego oraz czarnego. Salon możemy podzielić na dwie strefy: strefę relaksu oraz strefę jadalnianą. 

Kominek znajdujący się blisko strefy relaksu oraz ściana za telewizorem wykończone betonem architektonicznym, który bardzo wdzięcznie zgrywa się z prostymi, jasnymi formami. 

Najbardziej krzykliwym elementem, ale w tym bardzo prostym i klasycznym wnętrzu jest duża oryginalna lampa znajdująca się nad stołem jadalnianym. Jej ekstrawagancki kształt oraz kontrastująca czerń, wyróżniają ją na tle reszty przestrzeni. Do tego akcentuje ona miejsce spotkań rodzinnych czyli duży owalny drewniany stół.

Bardzo ciekawym i ważnym elementem wnętrza jest stare pianino, które nie jest martwym rekwizytem, a służy najmłodszym mieszkankom domu do nauki gry.

JASNA KUCHNIA POŁĄCZONA Z SALONEM

Kuchnia będąca w ścisłym połączeniu z salonem oraz korytarzem jest (podobnie jak pozostała część strefy dziennej) ubrana w proste jasne formy z subtelnymi akcentami. W tym przypadku tymi akcentami są płytki fartucha kuchennego w patchworkowym wzorze i pastelowych kolorach oraz drewniana zabudowa. Pomieszczenia strefy dziennej dzielą się i przenikają swoimi materiałami wykończeniowymi, tak więc i tutaj znajdziemy beton architektoniczny oraz duże jasne płytki.

Na betonowej ścianie znajdziemy ukryte drzwi prowadzące do spiżarki.

MAŁA NOWOCZESNA ŁAZIENKA

Ostatnim pomieszczeniem, które zostało włączone przez nas do strefy dziennej klasycznego domu dla czteroosobowej rodziny jest mniejsza z projektowanych łazienek. Jest ona podobnie jak pozostała część tej strefy bardzo prosta, utrzymująca stonowaną kolorystykę. Szare płytki z subtelnym wzorem nawiązują do betonu architektonicznego użytego w pozostałej części domu. Ciekawymi akcentami tego wnętrza jest duże okrągłe lustro tworzące poświatę na ścianie oraz geometryczny grzejnik w matowej czerni.

dom w stylu klasycznym dla 4-osobowej rodziny

Ideą która nam przyświecała podczas projektowania tego domu była możliwość odczuwania tych kilku pomieszczeń jako jednej przestrzeni. Przestrzeni otwartej, rozległej, przenikającej się materiałami wykończeniowymi oraz rozwiązaniami, jednocześnie utrzymując proste i jasne formy w całym projekcie. 

Udało nam się osiągnąć założone cele, a dzięki wnikliwej analizie potrzeb, ten projekt wnętrz trafił w gusta Inwestorów i obecnie trwa jego realizacja! Tymczasem zapraszamy Cię do zapoznania się z innymi naszymi projektami oraz z naszą ofertą projektową: