PROJEKT 2019 | REALIZACJA 2020 | Wierzbinek
Projekt wnętrza domu jednorodzinnego
Projekt domu dla czteroosobowej rodziny obejmujący wszystkie wnętrza to bardzo duże przedsięwzięcie. Składa się na nie wiele pomieszczeń różnych pod względem funkcji, a także charakteru i wieku ich użytkowników. W domu tym zamieszka 4-osobowa rodzina: dwoje rodziców oraz dwie córki, pierwsza w wieku dziecięcym, druga w wieku nastoletnim. Celem projektu było stworzenie przestrzeni funkcjonalnej i otwartej, ale także takiej, gdzie każdy będzie miał swoje miejsce. Styl, którym podąża projekt możemy określić jako klasyczny z nowoczesnym charakterem, z elementami stylu francuskiego, prowansalskiego.
Ze względu na rozmiar projektu podzieliliśmy go na dwie części. Pierwsza, którą właśnie Państwo czytacie obejmuje przestrzeń sypialnianą domu. Sypialnie potraktowano jako pokoje prywatne i są one nastawione na zaspokajanie potrzeb pojedynczych użytkowników. Choć ich forma jest bardzo spersonalizowana, to wszystkie sypialnie posiadają wiele elementów wspólnych co sprawia, że tworzą jedną całość w projekcie domu
Zapraszamy także do zapoznania się z drugą częścią projektu, która obejmuje część dzienną. Jej charakter jest spójny i uniwersalny, niczym neutralny grunt, na którym spotykają się wszyscy domownicy i komfortowo spędzają wspólnie czas. Aby zobaczyć CZĘŚĆ DZIENNĄ, kliknij TUTAJ .
SYPIALNIA rodziców
Projekt domu jednorodzinnego zawiera w sobie kilka sypialni. Pierwszym z prezentowanych pomieszczeń jest sypialnia małżeńska. Została ona utrzymana w jasnych, ciepłych barwach z akcentami ciemnej szarości w postaci zasłon i zagłówka. Proste klasyczne formy, takie jak białe meble bardzo dobrze komponują się z podłogą wykończoną ceramiką, imitującą jasny drewniany parkiet ułożony w jodełkę klasyczną. Ciepłe beże oraz oświetlenie o ciepłej barwie wzmagają produkcję melatoniny przez zaśnięciem. Do tego delikatna kolorystyka pomaga w wyciszeniu organizmu przed pójściem spać. Za łóżkiem wykonano zagłówek z paneli tapicerowanych na całą szerokość ściany.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o panelach tapicerowanych oraz jak je samodzielnie zamontować kliknij TUTAJ, a przejdziesz do naszego artykułu na ten temat.
Projekt pokoju dziecięcego
Kolejne pomieszczenie to sypialnia młodszej z córek (8 lat). Kolorystyka odgrywa tutaj dużą rolę, gdyż odpowiada ona na potrzeby i marzenia dziewczynki o idealnym pokoju. Jasne róże oraz biel mogą są bardzo dziewczęce, lecz jednocześnie na tyle uniwersalne, że łatwo będzie je wykorzystać przy dostosowaniu pokoju w przyszłości, przy wchodzeniu dziewczynki w wiek nastoletni.
Farba tablicowa na ścianie to jednocześnie miejsce zabawy i rozwoju kreatywnego. Oprócz ciekawego wizualnie efektu lamperii, mamy tu wykorzystanie wolnej ściany, jako kolejnej płaszczyzny do zabawy.
Na jednej z długich ścian zaprojektowaliśmy zabudowę na wymiar: obszerne szafy i półki, które pomieszczą wszystkie książki i zabawki. Dzięki prostej i klasycznej formie, taka zabudowa będzie służyć na lata.
PROJEKT POKOJU NASTOLATKI
Sypialnia dla starszej z sióstr (14 lat) to zdecydowanie najbardziej monochromatyczny pokój. Na życzenie przyszłej właścicielki połączyliśmy biel i szarość z akcentami miętowymi. Charakterystycznym elementem tego wnętrza jest piękna tapeta imitująca szkic, wypełniająca kadr naprzeciwko łóżka. Drobne czarne akcenty w postaci oprawek oświetleniowych subtelnie kontrastują z jasną przestrzenią.
W pokoju nie mogło zabraknąć miejsca na sztalugę dla przyszłej artystki i fanki malowania, a także obszernej szafy. Tutaj również będzie wykonywana ona na wymiar. Na dużych frontach naprzemiennie zaprojektowaliśmy biały laminat oraz lustra, aby optycznie powiększyć przestrzeń.
W obydwu pokojach dziewczyn pojawiły się białe klasyczne łóżka, które dzięki możliwości wysuwania dodatkowego materaca, będą świetnym rozwiązaniem na wizyty gości czy nocowania koleżanek.
Główna łazienka z wanną
W domu możemy znaleźć dwie łazienki. Łazienka przedstawiona poniżej jest większa i mieści się tuż przy sypialniach, dlatego została nazwana główną. Została wykończona jasną ceramiką oraz płytkami imitującymi drewnianą, jasno-brązową strukturę. W łazience udało się zmieścić zgrabną przyścienną wannę, dużą szafkę z dwiema umywalkami, a także miskę ustępową oraz bidet. Całość jest akcentowana przez czarne dodatki w postaci armatury, opraw oświetleniowych oraz grzejnika.
dom jednorodzinny dla 4-osobowej rodziny
Część sypialniana domu dla 4-osobowej rodziny na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo różnorodna. W końcu każda sypialnia odpowiada na potrzeby innego z członków rodziny. Mimo to przestrzenie te mają wiele cech wspólnych dzięki czemu tworzą wspólną całość:
– to samo wykończenie posadzki w postaci płytek imitujących drewno, ułożonych w jodełkę klasyczną,
– utrzymanie jasnej kolorystyki, większość mebli w kolorze białym,
– rozwiązania karniszy przy oknach.
Zapraszamy do zapoznania się z częścią dzienną projektowanego domu. Aby przejść do niej kliknij TUTAJ .
Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie są zasady sypialni idealnej według portalu urządzamy.pl kliknij TUTAJ