PROJEKT 2019 | REALIZACJA 2020 | Radziejów

Ten projekt wnętrza –  salon z dużym aneksem kuchennym, już wszedł w fazę realizacji. Prace trwają w najlepsze, tymczasem my śpieszymy się podzielić wizualizacjami tego projektu. 

Idea projektowa bazowała na utrzymaniu bardzo klasycznego i jasnego wnętrza z niewielkim, lecz mocnym akcentem kolorystycznym. Wnętrze jest eleganckie, przy czym pozostaje dość spokojne, niewzruszone, jest dzięki temu świetną oazą relaksu.

 

Salon z dużym aneksem kuchennym

Ta duża przestrzeń, którą mieliśmy do wykorzystania mierzy ponad 60 m2. Całość musieliśmy podzielić tak, aby wyznaczyć 3 zasadnicze strefy. Pierwsza to kuchnia, która została zaprojektowana w formie dużego aneksu kuchennego, z jasną wyspą z frezowaniami. Kolejna to naturalnie salon  strefa, gdzie może wspólnie wypoczywać cała rodzina. Znajdziemy tu m.in dużą sofę, wygodne fotele i kominek. Ostatnia to jadalnia z możliwością zjedzenia posiłków w dużym gronie. Tak, też znalazł się tutaj duży rozkładany stół z mocnym akcentem kolorystycznym w postaci krzeseł w kolorze classic blue. 

W tym klasycznym, ale bardzo eleganckim wnętrzu, krzesła w mocnym kolorze dodają nutki szaleństwa.

Duży aneks kuchenny z długą wyspą

Aneks kuchenny z dużą jasną wyspą jest z pośród 3 stref tej przestrzeni najbardziej minimalistyczny. Nie ma tu wielu kolorów i dekoracji, za to są pojawiają się pionowe regularne frezowania na frontach i wyspie, które świetnie dynamizują biel szafek. Wyspa kuchenna dzięki swojemu układowi i przestrzenności, nie ogranicza ruchu w pomieszczeniu, a co najważniejsze – daje możliwość do przechowywanie wszelakich kuchennych przyborów i produktów. 

Zabudowa została pociągnięta do samego sufitu, stwarzając piękną białą taflę frontów. Postawiliśmy na delikatne białe AGD, aby tworzyło jednolitą całość z szafkami. Jedyne płytki pojawiają się przy oknie, jednak dzięki jasnej mlecznej tonacji, nie stanowią tutaj mocnego akcentu, a jedynie delikatnie zdobią.

Przy wyspie kuchennej znalazło się miejsce na dwa czarne hokery, aby “szybkie śniadanie” mogło być jedzone bez konieczności nakrywania stołu. Funkcjonalność, estetyka i minimalizm – to były główne założenia projektowe dla tej strefy.

projekt salonu z kominkiem

Ta duża przestrzeń jest także pomieszczeniem przejściowym między klatką schodową prowadzącą na parter oraz strefą sypialnianą. Droga komunikacyjna między tymi dwoma punktami bardzo naturalnie rozdziela nam przestrzeń na strefy, co wykorzystaliśmy do tego, aby w jednej strefie zlokalizować kuchnię z jadalnią, a w drugiej strefę wypoczynkową. 

Punktem centralnym tej strefy jest duża kanapa oraz fotele, przy których znajdują się okrągłe stoliki kawowe. Elementy centralne zostały doświetlone bardzo elegancką, a zarazem oryginalną lampą “wędką“. Na przeciwko znajduje się kominek oraz TV wiszący na tle ścianki z długich drewnianych lameli. Kompozycje dopełnia przestrzeń za sofą, na którą się składają czarna komoda oraz modne dekoracje.

 

Jadalnia z rozkładanym stołem i niebieskimi krzesłami

Inwestorom zależało, aby we wnętrzu zmieścił się duży, rozkładany stół jadalniany. Obok stołu znalazły się wygodne tapierowane krzesła. To właśnie one stanowią najmocniejszy akcent tej spokojnej przestrzeni. Warto dodać, że te krzesła w kolorze “classic blue”, czyli kolorem roku 2020 przez organizacje Pantone, są najmodniejszym trendem obecnie we wnętrzach. Jeśli przy okazji chcesz dowiedzieć się więcej na temat wyboru koloru roku przez Pantone i jakie ma to znaczenie dla świata architektury, mody i wzornictwa zapraszamy Cię do artykułu na ten temat na naszym blogu, link poniżej:

 

Jasna przestrzeń dzienna - Klasycznie i elegancko

Tak właśnie widzimy tą przestrzeń: klasycznie i elegancko, choć z nutami minimalizmu. Jest stonowana, a przy tym nie brak jej charakteru. Zdecydowanie postawiliśmy też na funkcjonalność i połączenie trzech funkcji, tak aby były wygodne w codziennym korzystaniu.

Zapraszamy Cię do zapoznania się z innymi projektami realizowanymi przez naszą pracownie, a jeśli i Ty marzysz o nowym, pięknym, pełnym funkcjonalności wnętrzu, nie zapomnij zapoznać się z naszą ofertą projektową!