PROJEKT 2019 | REALIZACJA 2020 | Radziejów

Ten projekt wnętrza –  salon z dużym aneksem kuchennym, już wszedł w fazę realizacji. Prace trwają w najlepsze, tymczasem my śpieszymy się podzielić wizualizacjami tego projektu. 

Idea projektowa bazowała na utrzymaniu bardzo klasycznego i jasnego wnętrza z niewielkim, lecz mocnym akcentem kolorystycznym. Wnętrze jest eleganckie, przy czym pozostaje dość spokojne, niewzruszone, jest dzięki temu świetną oazą relaksu.

 

Salon z dużym aneksem kuchennym

Przestrzeń, którą mieliśmy do wykorzystania była dość duża, gdyż wynosiła ponad 60 m2. Całość została zagospodarowana na salon z dużym aneksem kuchennym, który miał spełniać 3 zasadnicze funkcje.

Pierwsza funkcja to rzecz jasna funkcja kuchenna, która została zaspokojona przez duży aneks kuchenny z jasną wyspą z obłędnym frezowanym frontem.

Kolejnym warunkiem, jaki musiała spełniać ta przestrzeń to zaspokojenie funkcji relaksacyjnej. Stworzenie strefy, gdzie może wspólnie wypocząć cała rodzina. Znajdziemy w niej dużą sofę z okrągłymi stolikami kawowym, kominek, a także ażurową ściankę TV wykonaną z długich lameli drewnianych.

Ostatnia funkcja, którą musiała zaspokoić ta przestrzeń to możliwość zjedzenia posiłków w dużym gronie. Tak, też znalazł się  tutaj duży stół jadalniany z mocnym akcentem kolorystycznym w postaci krzeseł w kolorze classic blue. W tym klasycznym , bardzo eleganckim wnętrzu, krzesła w mocnym kolorze dodają nutki szaleństwa.

projekt dużego aneksu kuchennego z jasnymi frontami

Aneks kuchenny z dużą jasną wyspą jest z pośród 3 stref tej przestrzeni najbardziej minimalistyczny. Brak tu zdobień i dekoracji, za to są piękne białe frezowane fronty wyspy kuchennej oraz niektórych szafek. Wyspa kuchenna dzięki swojemu układowi i przestrzenności, nie krępuje ruchów, a także daje możliwość do przechowywanie wszelakich kuchennych przyborów i produktów. Zabudowa została pociągnięta do samego sufitu, stwarzając piękną białą tafle frontów. Zdecydowano o wykorzystaniu sprzętu AGD w białym kolorze, aby tworzył z zabudową jednolitą całość.

Przy wyspie kuchennej zrobiono miejsce na dwa czarne hokery, aby “szybkie śniadanie” nie musiało się kończyć przy bardzo dużym jadalnianym stole. Funkcjonalność, estetyka i elegancja. Były to główne założenia projektowe.

projekt salonu z kominkiem

Ta duża przestrzeń jest pomieszczeniem przejściowym między klatką schodową prowadzącą na parter oraz strefą sypialnianą. Droga komunikacyjna między tymi dwoma punktami bardzo naturalnie rozdziela nam przestrzeń  na dwie strefy co wykorzystaliśmy do tego, aby w jednej strefie zlokalizować kuchnię z jadalnią, a w drugiej strefę relaksu. 

Punktem centralnym tej strefy jest duża kanapa oraz fotel, przy których znajdują się okrągłe stoliki kawowe. Elementy centralne zostały doświetlone bardzo elegancką, a zarazem oryginalną lampą “wędką“. Na przeciwko znajduje się kominek oraz ażurowa ścianka TV wykonana z długich drewnianych lameli. Kompozycje dopełnia przestrzeń za sofą, na którą się składają czarna komoda oraz klasyczne dekoracje.

 

stół jadalniany w salonie z duży aneksem kuchennym

Ze względu na dużą powierzchnię jaką dysponowaliśmy udało się umieścić wzdłuż wyspy duży stół jadalniany z pięknymi krzesłami. To właśnie one stanowią najmocniejszy akcent tej spokojnej przestrzeni. Warto dodać, że krzesła są w kolorze “classic blue” , który został wybrany kolorem roku 2020 przez organizacje Pantone. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wyboru koloru roku przez Pantone i jakie ma to znaczenie dla świata architektury, mody i wzornictwa zapraszam Cię do artykułu na ten temat na naszym blogu. Link poniżej.

 

Salon z dużym aneksem kuchennym - Klasycznie i elegancko

Tak właśnie widzimy tą przestrzeń: klasycznie i elegancko. Jest stonowana, a przy tym nie brak jej charakteru. Zdecydowanie postawiliśmy na funkcjonalność i połączenie 3 funkcji tej przestrzeni: kuchennej, relaksacyjnej i jadalnianej.

Zapraszamy Cię do zapoznania się z innymi projektami realizowanymi przez naszą pracownie, a jeśli i Ty marzysz o nowym, pięknym, pełnym funkcjonalności wnętrzu, nie zapomnij zapoznać się z naszą ofertą projektową.