PROJEKT 2020 | REALIZACJA 2020 | Poznań

To mieszkanie w stylu industrialnym zostało zaprojektowane dla dwójki studentów – rodzeństwa. To co m.in. miało wpływ na bardzo udany efekt końcowy projektu, to jasno określony styl i potrzeby Inwestorów: ma być industrialne, ale z elementami rustykalnymi.
Kuchnia miała być praktyczna i pojemna – uzyskaliśmy to dzięki kilku zmianom funkcjonalnym, a w salonie miało być miejsce na starą cegłę, dużą wygodną sofę i rozkładany stół. 

Postarzane drewno, beton i czarne metalowe akcenty to motyw przewodni tej przestrzeni, choć znajdziecie w niej także elementy tworzące przytulny charakter.

Salon z aneksem kuchennym w stylu loftowym

Salon z aneksem zyskał loftowy charakter. Dzięki podziale przestrzeni i zamianie zwykłej ścianki działowej na praktyczną i funkcjonalną zabudowę po środku, uzyskaliśmy konkretne strefy we wnętrzu. Całość łączy ściana ze starej cegły, która była wymarzonym punktem Inwestorów. To właśnie cegła i dużo drewna ocieplają to wnętrze i są tu rustykalnymi akcentami. 

Industrialny styl salonu podkreślają czarne elementy. Większość elementów metalowych wykańczających to wnętrze jest właśnie w czerni – np. rama wysokiej witryny, stelaż wyspy, czy krawędziowe uchwyty w kuchni. Czarne akcenty możemy zobaczyć również w postaci opraw oświetleniowych. 

Wygodna narożnikowa sofa oraz klimatyczne krzesła przy stole mają tapicerki w odcieniach niebieskiego, co dodaje kolorów temu jednak dość surowemu wnętrzu. Kolorowe, a nie klasycznie szare, materiały to także ukłon w stronę młodych lokatorów, którzy chętnie i odważnie decydują się na takie akcenty we wnętrzach.

W strefie jadalnianej zaprojektowaliśmy również galerię plakatów, która świetnie dopełnia betonową ścianę i całe wnętrze. O roli plakatów we wnętrzu przygotowaliśmy dla Was wpis na blogu! Sprawdźcie koniecznie, bo czeka tam na Was kod rabatowy:

 

Kuchnia z industrialnym charakterem

W tym mieszkaniu kuchnię kreują trzy wykończenia: drewno o wyraźnych słojach, czerń oraz beton. Niestandardowo między szafkami zaprojektowaliśmy beton zamiast klasycznych płytek. Dzięki zastosowaniu specjalnego impregnatu jest to rozwiązanie nie tylko ładne, ale i praktyczne. Poza tym beton między szafkami oraz betonowy blat nawiązują do ściany w strefie jadalnianej, a całość zyskuje industrialny charakter.

Przez specyficzny układ ścian w kuchni, przy zaprojektowaniu sporej ilości blatu roboczego, brakłoby miejsca do przechowywania. Udało nam się to obejść dzięki już wcześniej wspomnianej nowej zabudowie wydzielającej strefy we wnętrzu. W wysokiej szafie ukryliśmy piekarnik, mikrofalę oraz wiele praktycznych szafek, dzięki czemu kuchnia choć z pozoru mała jest niezwykle pojemna. 

Poza tym w wysokiej zabudowie znalazło się miejsce na witrynę, która sprytnie łączy wszystkie trzy funkcje tego pomieszczenia: kuchnię, salon i jadalnię.

 

Szara łazienka z industrialnymi akcentami

Mieszkanie ma dwie łazienki. Pierwsza, większa z prysznicem walk-in jest bardziej subtelna. Dobrane materiały nawiązują kolorystycznie do pozostałej części mieszkania. Szare płytki ze wzorem kamienia są odpowiedzią na beton architektoniczny, natomiast betonowe płytki ze strukturą 3d są odpowiedzią na cegłę w salonie. 

Szafka projektowana na wymiar swoją formę zawdzięcza ściśle z funkcji jakie pełni. Dzięki konkretnie obliczonym wymiarom w wysokim słupku zmieści się suszarka na pranie i deska do prasowania. W części wysokiej pod blatem jest ukryta pralka, natomiast pod umywalką są wygodne i pojemne szuflady. 

 

Toaleta z loftowym charakterem

Oprócz głównej łazienki w mieszkaniu znajduje się też toaleta. Naturalnie swoim wykończeniem nawiązuje do swojej większej siostry. Jednakże w toalecie pojawiły się loftowe elementy – czarna lampa nad lustrem oraz grafika, która jest tutaj świetnym dopełnieniem i dekoracją.

korytarz w bloku z cegłą

Korytarz jest naturalnym przedłużeniem salonu z aneksem kuchennym. Znajdziemy tu te same rozwiązania materiałowe, czyli połączenie starej cegły, szarości oraz rustykalnego drewna. Duże szafy projektowane na wymiar dają duże możliwości do przechowywania. Również i tutaj pojawiły się czarne akcenty w postaci klamek, oświetlenia oraz okuć drzwi szaf. Dzięki temu przedpokój naturalnie koresponduje z wystrojem reszty mieszkania.

 

Projektant wnętrz poznań - mieszkanie w stylu loftowym

Głównym celem projektu było zaspokojenie potrzeb funkcjonalnych oraz estetycznych dwojga młodych ludzi. Postawiliśmy na styl industrialny przełamany klasycznymi oraz rustykalnymi elementami. Mieszkanie jako kompletna kompozycja prezentuje się awangardowo, lecz nie przytłaczająco. Jest to zasługa prostych klasycznych elementów, które świetnie kontrują ciężki loftowy styl.

Jeśli chcesz zobaczyć inne projekty z naszego portfolio lub zapoznać się z naszą ofertą projektową. – kliknij poniżej.