PROJEKT 2020 | REALIZACJA 2021 | Suwałki

Projekt wnętrz monochromatycznego mieszkania

Młodzi Inwestorzy podjęli odważną decyzję: chcieli, aby ich mieszkanie było pełne charakteru i ciemnych kolorów. Podróżując przez cały proces projektowy dotarliśmy do miejsca, które zachwyciło zarówno Inwestorów jak i nas. Uzyskaliśmy zaskakująco jasną przestrzeń, w której głębokie czernie wręcz onieśmielają – są bardzo eleganckie, ekskluzywne i proste. Przy tym wnętrze nie jest wyniosłe, gdyż mimo wszechobecnej elegancji udało się nam uniknąć nadmiaru srebra czy złota.

Zapraszamy Cię na spacer po projekcie Monochromatycznego mieszkania z czarną kuchnią.

DużY salon z aneksem kuchennym

Przestrzeń dzienna mieszkania została podzielona na trzy wyraźne, ale przenikające się strefy: kuchnię, jadalnię oraz strefę wypoczynkową. Elementem, który najbardziej zwraca na siebie uwagę jest, zgodnie z nazwą projektu, czarna zabudowa kuchenna. Dzięki temu jednak, że całe wnętrze jest dobrze oświetlone poprzez duże okna, nie tworzy się tutaj wrażenie przytłoczenia czernią. Inwestorom zależało na dużym stole, stąd znalazł się on w centralnym punkcie wnętrza.

Strefę jadalnianą i wypoczynkową łączy ściana z zabudowanym bio-kominkiem, kontynuowana z wykończeniem z drobnych lameli drewnianych. Elementy drewniane takie jak lamele czy podłoga ocieplają to wnętrze i nadają mu przytulności.

Projekt korytarza z pojemną szafą w bloku

Najmocniejszym i kluczowym punktem mieszkania jest kuchnia. Gładkie, fronty hipnotyzujące głęboką czernią są proste, a jednocześnie eleganckie. Zabudowa kuchenna jest nieprzerwanie kontynuowana w stronę przedpokoju. 

Jest to niewielka przestrzeń, ale dzięki zachowaniu ciągłości zabudowy oraz dzięki jednolitemu wykończeniu podłogi nie odczuwamy bezpośrednio niedużego metrażu, typowego dla przedpokoi w bloku. Przestrzeń powiększa także duże lustro. Pojemne szafy pomieszczą wszystkie niezbędne elementy gospodarcze takie jak odkurzacz, ale także będą wygodnym miejscem na przechowywanie odzieży wierzchniej i butów.

 

ciemna i elegancka sypialnia

Sypialnia naturalnie kontynuuje założenia dla pozostałych pomieszczeń: ma być ciemno, ale nie przytłaczająco i elegancko. Znajdziemy tutaj bardzo bezpośrednie odwołania do salonu, takie jak głęboka czerń frontów szaf, geometryczne oprawy oświetleniowe czy jednolita podłoga. Przechadzając się po mieszkaniu czuć spójność przestrzeni. Za łóżkiem zastosowano panele tapicerowane sięgające aż do sufitu. Ich pionowa struktura optycznie podwyższa pomieszczenie. W sypialni znalazło się miejsce także na małą toaletkę i wysokie lustro. Niemniej cała przestrzeń, jest prosta, surowa i elegancka. Przytulności dodają tkaniny: narzuta, dywan, zagłówek i zasłony nawiązujące kolorem do tych w salonie.

 

projekt ekskluzywnej łazienki

Projekt łazienki choć na pierwszy rzut oka jest oczywistą kontynuacją form i stylu całego mieszkania, jest to najbardziej surowe pomieszczenie w tym projekcie. Wynika to z zastosowanej kolorystyki oraz z wykończenia płytkami o kamiennym wzorze, pełnym szlachetnych żył. Łazienka przez to jest bardzo dostojna, wręcz ekskluzywna. Efekt ten potęguje bardzo nieoczywista, wolnostojąca umywalka o geometrycznej formie. Tak jak w całym mieszkaniu tak i w łazience biel i czerń są na pierwszym miejscu. 

Architekt wnętrz - projekt mieszkania

Celem naszym oraz Inwestorów było uzyskanie przestrzeni nieoczywistej. Byliśmy gotowi na odważne decyzje oraz na akcentowanie kompozycji bardzo głębokimi czerniami. Efekt, który uzyskaliśmy można określić jako bardzo eleganckie, wręcz ekskluzywne wnętrza. Nie jest przy tym nadęty, gdyż jak łatwo zauważyć nie ma tutaj przepychu – jest to kolejna rzecz, która zdecydowanie wyróżnia to mieszkanie.

Jeśli chcesz zobaczyć inne projekty z naszego portfolio lub zapoznać się z naszą ofertą projektową. – kliknij poniżej.