PROJEKT 2020 | REALIZACJA 2021 | Poznań

PROJEKTANT WNĘTRZ POZNAŃ - NIEBANALNE MIESZKANIE

Projekt mieszkania w Poznaniu, w którym nie wieje nudą. Choć wnętrze na pozór ma charakter dość minimalistyczny, to jedno spojrzenie na kuchnię wszystko odmienia: Tak, niebieska kuchnia! Właśnie ten kolor stał się tutaj dominantą i niejako osią całego projektu. Uzupełniony o odważne formy, nietuzinkowe wzory oraz okraszony ciekawym wyposażeniem daje w rezultacie niestandardową przestrzeń. Z jednej strony bardzo prostą, a z drugiej pełną nietypowych rozwiązań.

Zobaczcie sami!

projekt salonu z szarym narożnikiem

Chociaż szary narożnik to jeden z najpopularniejszych elementów wyposażenia w polskich mieszkaniach, w tym projekcie razem z innymi oryginalnymi meblami tworzy niebanalną kompozycję. Salon jest bezpośrednio połączony z kuchnią – nie ma tutaj wyraźnego podziału między tymi dwiema strefami. Zamiast telewizora znajdziemy tu rzutnik, wraz ze ścianą przygotowaną do projekcji filmowej. Stojąca lampa w klimacie loftowym, pleciony fotel oraz ciekawe plakaty tworzą razem z bazową sofą lekkie wnętrze – idealnie dopasowane do młodych Inwestorów.

Z salonu widać czarną metalową siatkę na ścianie korytarza – to element, który łączy ze sobą funkcjonalność i dekoracyjność. Inwestorzy chcieli mieć miejsce na eksponowanie polaroidów. Czerń siatki komponuje się dobrze z pozostałymi elementami w tym odcieniu, jak stolik kawowy czy krzesła, oraz nadaje charakter długiej ścianie korytarza.

projekt kuchni otwartej na salon

Wchodząc do salonu wystarczy spojrzeć na lewo, a rzuci się nam w oczy kuchnia z frontami w oryginalnym niebieskim kolorze. Fartuch kuchenny został ułożony z białych geometrycznych płytek rombów, które dobrze grają z pozostałą częścią zabudowy w bardziej klasycznym stylu i jasnoszarym kolorze. Centralnym miejscem w kuchni, a jednocześnie strefą łączącą aneks z salonem, jest prosty drewniany stół na czarnych nogach, oświetlony lampą wiszącą o ciekawym kształcie. Krzesła do stołu zostały dobrane w niestandardowy sposób: dwa są czarne z giętego tworzywa, a kolejne dwa szare, ze skórzaną tapicerką, która podkreśla nieco industrialny charakter.

Duży przedpokój z zabudową na wymiar i ukryte drzwi do łazienki

Ze względu na specyficzny układ ścian, strefa wejściowa została podzielona na dwie części. W pierwszej dominuje niebieski kolor – niestandardowo na niebiesko pomalowaliśmy także sufit! Na podłodze znalazły się czarno-białe płytki w geometryczny wzór, odpowiadające stylem płytkom ściennym w kuchni. W tej części znajduje się wygodne siedzisko i półki na buty. Po przeciwnej stronie ukryliśmy w ścianie drzwi do łazienki. 

Druga część przedpokoju kontrastuje z pierwszą, poprzez zastosowane jasne barwy. Szafy są tutaj głębsze i pojemne, dzięki czemu Inwestorzy zmieszczą wszystkie niezbędne rzeczy gospodarcze. Obok drzwi do łazienki ściana została pomalowana farbą magnetyczną. Inwestorzy mogą tu swobodnie planować i mieć pod ręką najważniejsze informacje. Podłogi tutaj i w pozostałej części mieszkania wykonane są z drewnianych desek. 

Szara łazienka z drewnem

Za ukrytymi niebieskimi drzwiami znajdziemy łazienkę. Króluje tutaj szary kolor wielkoformatowych płytek imitujących beton, ale nie zabrakło też drobnego szaleństwa. Obudowa stelaża podtynkowego oraz podłoga zostały wykończone charakterystycznymi płytkami Carpet.

Ważną rolę w łazience spełnia zabudowa na wymiar. Znalazły się tu: drewniana szafka podumywalkowa oraz pojemna szafa z ukrytą pralką, a także ciemnoszara zabudowa nad wc. Tak rozplanowane szafy, przygotowane pod konkretne wnętrze dają sporo możliwości na wygodne przechowywanie wszelkich kosmetyków i środków czystości

ARCHITEKT WNĘTRZ POZNAŃ - POZNAJMY SIĘ BLIŻEJ

Generalna forma jakiej trzyma się mieszkanie jest prosta. Dopiero niestandardowe dodatki i nieoczywiste kolory sprawiają , że przestrzeń nie ma nic wspólnego z minimalistycznym wnętrzem. Jest nieco krzykliwie, zaskakująco, lecz nie przytłaczająco. Mocne niebieskie akcenty uzupełnione o czarne dodatki w otoczeniu prostej przestrzeni dają niepowtarzalny rezultat.

Jeśli chcesz zobaczyć inne projekty z naszego portfolio lub zapoznać się z naszą ofertą projektową. – kliknij poniżej!