PROJEKT 2020 | REALIZACJA 2020 | Radziejów

Ten projekt wnętrza salonu z dużym aneksem kuchennym już wszedł w fazę realizacji. Prace trwają w najlepsze, tymczasem my śpieszymy się podzielić wizualizacjami tego projektu. 

Idea projektowa bazowała na utrzymaniu bardzo klasycznego i jasnego wnętrza z niewielkim, lecz mocnym akcentem kolorystycznym. Wnętrze jest eleganckie, przy czym pozostaje dość spokojne, niewzruszone, dzięki czemu staje się świetną oazą relaksu oraz warsztatem kulinarnym, dzięki dużemu aneksowi.

jasna kuchnia z elementami drewna

Najważniejszymi wytycznymi w projekcie było stworzenie jasnych wnętrz z ciepłym charakterem. Oczywistym było wykorzystanie tych cech w projekcie kuchni. Zaprojektowaliśmy to wnętrze dzieląc je na dwie główne części.

Pierwsza część to wysoka jasnoszara zabudowa. Ta część ma charakter nowoczesny. Na gładkich frontach i obok jasnych sprzętów AGD, jedynym akcentem są czarne proste i minimalistyczne uchwyty krawędziowe. To tutaj znajduje się wejście do spiżarni, niewidoczne dzięki zastosowaniu drzwi z ukrytą ościeżnicą. Dzięki temu drzwi tworzą razem z zabudową i ścianą gładką jednolitą powierzchnię, a o ukrytym przejściu informuje nas jedynie czarna klamka, dobrze korespondująca z oprawami oświetleniowymi.

 

Połączenie klasyki i nowoczesności w kuchni

Druga strefa w kuchni reprezentuje styl zdecydowanie bardziej klasyczny. Niskie szafki z frezowanymi frontami, klasyczne białe płytki chevron na ścianie oraz drewniany blat to dobrze znane połączenie. Jako element zaskoczenia i ocieplenia wnętrza dodaliśmy wyspę z ciekawym zakończeniem – drewnianym wykończeniem kontynuowanym na suficie, które niejako oddziela strefę kuchni od salonu.

Obie strefy kuchni, pozornie różne, zostały połączone dzięki zastosowaniu tych samych uchwytów oraz płytek patchwork na podłodze, które łączą odcienie obydwu frontów sprawiając, że oba style płynnie przenikają.

 

Spokojny salon w pastelowych ciepłych barwach

W salonie kontynuowane są założenia o ciepłym i przytulnym wnętrzu. Przestrzeń ta została “spięta” przy suficie w całość, dzięki wykorzystaniu maskownicy karnisza. Wzdłuż okien miękko opadają zaciemniające zasłony, korespondujące z pastelowym odcieniem fotela i plecionego dywanu. Najwyraźniejszym akcentem są tutaj nowoczesne krzesła obite welurem w odcieniu butelkowej zieleni oraz czarne lampy na suficie, z charakterystyczną lampą “gałęzią” nad stołem.

Przytulny jasny salon w pastelowych kolorach, szara sofa różowy fotel
Pastelowy salon plakaty nowoczesne przytulne wnętrze

Ścianka za tv z drewnianych lameli

W części dziennej drewno także pojawia się na ścianie. Tym razem w postaci lameli tworzących tło za telewizorem. Regularne drewniane lamele dekorują ścianę między oknem tarasowym, a kominkiem, który nadaje wnętrzu przytulności.

 

Płytki Patchwork w łazience

W tym domu projektowaliśmy także łazienkę. Dużo miejsca do przechowywania i wzorzyste płytki na podłodze były tu głównymi wytycznymi. Zależało nam, aby łazienka była spójna z pozostałą częścią domu. Wnętrze musiało być zatem jasne i mieć materiały nadające przytulny charakter. Efekt? Jest prosto, ale z charakterem i praktycznie!

Udało nam się zmieścić kabinę prysznicową we wnęce z odpływem liniowym, bidet oraz miskę wc, dwie umywalki nablatowe oraz wannę! Nie zabrakło oczywiście wygodnej szafki umywalkowej z szufladami, niepozornej, a pojemnej zabudowy nad WC oraz wygodnych półek na kosmetyki przy wannie.

Dla utrzymania spójności z pozostałą częścią domu, lampy nad lustrem, grzejnik oraz akcesoria łazienkowe zostały dobrane w czarnym wykończeniu.

Na podłodze pojawił się wymarzony patchwork, który przechodzi na wannę oraz ścianę prysznica.

NOWOCZESNY DOM JEDNORODZINNY

Ideą która nam przyświecała podczas projektowania tego domu było stworzenie nowoczesnej przestrzeni dla młodej czteroosobowej rodziny, od której będzie biło ciepło i jednocześnie utrzyma ona ciekawy charakter. 

Myślimy, że udało się nam osiągnąć założone cele, co potwierdzili zadowoleni Inwestorzy. Tymczasem zapraszamy Cię do zapoznania się z innymi naszymi projektami oraz z naszą ofertą projektową: