PROJEKT 2020 | REALIZACJA 2020 | Warszawa

MIESZKANIE W STYLU ETNO

Projekt wnętrz tego mieszkania ma swój niezaprzeczalny charakter. Inwestorzy nie chcieli banałów, czy zachowawczych rozwiązań. Miało być oryginalnie, z mocnymi akcentami i z pazurem…  i to dosłownie, gdyż tym mieszkaniu dominuje styl etniczny przeplatany z afrykańskimi akcentami. 

Zobaczcie sami!

Salon z jadalnią i kuchnią w mocnej zieleni

W tym pomieszczeniu czuć żar wschodzącego słońca sawanny, przed którym można schować się w cieniu drzew. Najważniejszym akcentem jest nasycony, głęboki zielony kolor. Otacza on przestrzeń opadając w dół wraz z zasłonami. Czarna zabudowa kuchenna i ścianka TV są niczym cień rzucany przez drzewa. Całość jest uzupełniona drewnianymi elementami w postaci pionowych lameli, czy krzeseł o ciekawej formie w jadalni. Na dwóch z nich znalazła się ostatnio powracająca do łask plecionka wiedeńska.

Projekt sypialni z pazurem

Mówiąc, że ta sypialnia ma pazur można to traktować dosyć dosłownie. Podobnie jak salon, sypialnia także bazuje na naturalnych etnicznych kolorach, lecz tutaj domieszka afrykańskich motywów jest dużo większa. Znajdziemy tu panterę, zebrę, lwa…  a także plakaty z afrykańską roślinnością. Ściana za łóżkiem wykończona pionowymi i poziomymi listwami wraz z lampkami nocnymi sprawia, że sypialnia jest bardzo nastrojowa. Niczym noc pod gołym niebem na sawannie.

Jasna łazienka z motywami roślinnymi

W opozycji do sypialni, łazienka jest bardzo jasna. Roślinne motywy oraz drewniane wykończenia przypominają nam, że jesteśmy w mieszkaniu w stylu etno, ale nie przytłaczają. Przestrzeń cieszy jasną strukturą oraz złotymi detalami. Fantazyjnym dekorem są tutaj złote uchwyty do szafki umywalkowej w kształcie liści. Za ustępem wykonano wysoką zabudową, która ułatwia przechowywanie najpotrzebniejszych środków czystości.

Przedpokój z duża granatową szafą

Przedpokój wyposażony jest w dużą granatową szafę z beżowym siedziskiem, dzięki czemu łatwo zaraz po wejściu do mieszkania zdjąć okrycie wierzchnie i buty. Pojawiają się tu także pionowe lamele, które możemy zauważyć w wielu miejscach w mieszkaniu, co czyni je spójnym. Kolor szafy zlewa się z kolorem ściany w korytarzu prowadzącym do salonu. Kompozycja taka jest bardzo dynamiczna i zaprasza gościa w stronę salonu. W przedpokoju znajdziemy także lustro w wąskiej czarnej ramce , która nawiązuje do pozostałych wykończeń  z smukłych czarnych elementów stalowych.

Toaleta wykończona wzorzystą płytką

Ostatnie prezentowane pomieszczenie na pozór różni się od pozostałych, ale i w nim słychać echo Afryki. Mowa tutaj o wykończeniu ścian i posadzki bardzo wzorzystą kolorową płytką w stylu marokańskim. Podobnie jak w pozostałej części domu i tutaj mamy wykończenia z jasnego drewna, czarne i złote detale. Tą niezwykle małą przestrzeń udało się efektywnie zagospodarować, dzięki wysokiej zabudowie nad ustępem.

Projekt wnętrz z akcentami afrykańskimi - podsumowanie

Zaprojektowane mieszkanie jest bardzo odważne, tak jak Inwestorzy, którzy wyznaczyli kierunek na południe – do Afryki. Czerpaliśmy dużo ze stylu etno uzupełniając go afrykańskimi akcentami. Mamy tutaj kolory ziemi, drzew, skał i zacienionych zakądków. Całość choć nieco szalona, tworzy bardzo spójną kompozycję opierającą się powtarzających się motywach i komponentach, dzięki czemu powstała niepowtarzalna, dzika przestrzeń do życia.

Jeśli chcesz zobaczyć inne projekty z naszego portfolio lub zapoznać się z naszą ofertą projektową. – kliknij poniżej!