PROJEKT HOLU WEJŚCIOWEGO

PROJEKT: 2018 | REALIZACJA: 2018

architektura wnętrz / projektowanie wnętrz / hol / aranżacja / przestrzeń wspólna / przestrzeń reprezentacyjna

Realizacja wnętrza jakim jest projekt holu wejściowego do nowego budynku mieszkaniowego przy ul. Chłapowskiego 19, na poznańskiej Wildzie. Projektowanie przestrzeni wspólnej w budynku mieszkaniowym to specyficzne zadanie, zdecydowanie różniące się od projektowania wnętrz poszczególnych mieszkań. Wynika to głównie z funkcji holu, a wręcz zminimalizowania jej do funkcji reprezentacyjnej oraz konieczności podkreślenia prestiżu miejsca. Nie można zapomnieć przy tym o stronie użytkowej, na którą głównie składa się dobra akustyka w dużej przestrzeni, a także czytelne wskazanie kierunków, w które można udać się z holu.

hol w apartamentowcu chłapowskiego wilda poznań

WYZWANIA PODCZAS PROJEKTOWANIA HOLU

Głównym wyzwaniem rzuconym przez projekt holu wejściowego, był brak możliwości zmiany wykończenia posadzki, co narzuciło rytm oraz tonację dla całego projektu. Wprowadzane elementy musiały współgrać z kolorem oraz wzorem posadzki. Podjęto decyzję o utrzymaniu projektu w brązowo-beżowej kolorystyce, aby współgrała z istniejącą posadzką. Na ostatnim zdjęciu poniżej można zobaczyć stan przedprojektowy tej przestrzeni. 

hol w apartamentowcu chłapowskiego wilda poznań

Realizacja celów przy projektowaniu holu

Duża przestrzeń jaką charakteryzował się projekt holu wejściowego posiadała złą akustykę. Mieszkańcy musieli się mierzyć z ciągle panującym pogłosem w holu wejściowym do budynku. Najprostszym rozwiązaniem jest użycie materiałów pochłaniających fale dźwiękowe. Świetnie tą rolę spełniają rośliny, a także meble odpowiednio rozstawione w przestrzeni.

Aby hol optycznie wydawał się dłuższy, na wprost wejścia rozmieszczono lustra. Nieregularny sposób lokalizacji nadaje artystycznego tonu projektowanej przestrzeni.

hol w apartamentowcu chłapowskiego wilda poznań

panele winylowe na chłapowskiego 19

Przyzwyczailiśmy się do paneli winylowych na podłodze, lecz pokrywanie nimi ścian nie jest już tak popularne. Naszym zdaniem jest to najprostszy sposób, aby w oryginalny elegancki sposób wykończyć dobrym materiałem ściany. Głównym tego powodem jest prostota montażu i docinania paneli winylowych. Ten i wiele innych ciekawych materiałów mieliśmy okazję zobaczyć i dotknąć na targach Warsaw Home 2019. Zapraszamy Cię do przeczytania naszego artykułu o tym wydarzeniu (kliknij tutaj aby zobaczyć relację z Warsaw Home 2019)

projekt holu wejściowego
hol w apartamentowcu chłapowskiego wilda poznań