PROJEKT 2019 | REALIZACJA 2019 | RADZIEJÓW

JASNA NOWOCZESNA ŁAZIENKA z płytkami carpet - Remont łazienki

Remont w domu, a szczególnie remont łazienki, to spore wyzwanie dla mieszkańców. Przysparza on wiele utrudnień w codziennym życiu. Na całe szczęście wyrzeczenia związane z remontem to niewspółmierna cena za piękną i dobrze zaprojektowaną przestrzeń. 

Przedstawiamy projekt remontu łazienki w domu jednorodzinnym, która zyskała zupełnie nowy wygląd i charakter. Punktem wyjściowym do projektu były wymarzone przez Inwestorów płytki CARPET. Natomiast głównym założeniem projektowym było utrzymanie łazienki w jasnej, „sterylnej” tonacji kolorystycznej. Czy udało się pogodzić te dwa, na pierwszy rzut oka rozbieżne założenia? Tak! Zapraszamy do obejrzenia wizualizacji!

 

AKCENTY I OŚWIETLENIE W ŁAZIENCE

Idąc za wyborem Inwestorów w projekcie musiały pojawić się płytki CARPET. Stały się one ciekawym akcentem w projektowanym wnętrzu. Przykuwają oko, lecz nie burzą spokoju i harmonii nadanej przez otaczającą biel

Ciekawym akcentem jest lampa wisząca – kula, która doświetla strefą lustra, a jednocześnie nienachalnie dekoruje i zdobi. Dobrze wygląda nad blatem i świetnie współgra swoją formą z białą przestrzenią. 

Oprócz tego oświetlenie pojawia się w lustrze – przewidzieliśmy tutaj lustro na wymiar z paskami LEDowymi, zapalanymi na czujnik ruchu! W końcu łazienka powinna być przede wszystkim wygodna w użytkowaniu.

Pozostałe punkty oświetleniowe zaplanowaliśmy jako punktowe, w formie białych prostopadłościanów. Dzięki temu tworzą spójną powierzchnię z sufitem, nie odciągając uwagi od pozostałych elementów. Zabieg ten pozwala uniknąć nadmiernej ilości akcentów utrzymując we wnętrzu atmosferę spokoju i relaksu.  

SZAFKA ŁAZIENKOWA I BLAT

Szafka łazienkowa została zaprojektowana specjalnie pod wymiar, dzięki czemu dobrze wykorzystujemy przestrzeń wnęki. W pojemnym cargo zmieści się zapas ręczników, na półkach we wnęce można ustawić całą kolekcję kosmetyków, a w dużej szafce z powodzeniem zmieści się wiadro i mop. W ten sposób można efektywnie zagospodarować niedużą przestrzeń.

Dodatkowe szafki zaprojektowaliśmy nad obudową stelaża podtynkowego WC. Białe fronty zlewają się z białymi ścianami, dzięki czemu zyskujemy niewidoczne, a pojemne miejsce do przechowywania.

Wartą uwagi jest wnęka na papier toaletowy i szczotkę do wc – to dwa elementy, które niekoniecznie chcemy pokazywać w łazience, a jednocześnie musimy je mieć w łatwo dostępnym miejscu.

Podoba Ci się nasz projekt? Śledź nas w social mediach, skomentuj i obserwuj po więcej!

Studio M kwadrat Magdalena Rybak © 2018-2023 /// WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE