.PROJEKT 2019 | REALIZACJA 2019 | RADZIEJÓW

SALON FRYZJERSKI W STYLU INDUSTRIALNYM

Salon fryzjerski jest miejscem kunsztu piękna, ciężkiej pracy specjalistów, ale także miejscem wypoczynku i relaksu klientów.  Przedstawiamy nasz projekt salonu fryzjerskiego w stylu industrialnym w Radziejowie niedaleko Torunia. Zapraszamy do obejrzenia wizualizacji 3D, oraz pozostawienia komentarza na temat projektu.

W tego typu projektach, największym wyzwaniem dla architekta wnętrz jest pogodzenie wymagającej funkcji z efektowną formą, w tym przypadku industrialną i nowoczesną. Należy uporządkować wszystko na dostępnym ograniczonym metrażu, w taki sposób, aby poszczególne strefy salonu nie wchodziły w konflikt, tylko się wzajemnie uzupełniały.

 

BETON ARCHITEKTONICZNY I STARA CEGŁA na ścianach

Aby uzyskać prawdziwie industrialną atmosferę i wydzielić poszczególne strefy zdecydowaliśmy się na użycie różnych materiałów, które wpisują się w loftowy klimat. Tak strefę poczekalni zaakcentowaliśmy klimatyczną starą cegłą rozbiórkową w stylu retro. Najważniejszą w salonie fryzjerskim – strefę stanowisk oraz prac fryzjerów wyznaczyliśmy poprzez beton architektoniczny. Jest to tynk dekoracyjny imitujący surową powierzchnię betonową. Dobrze wykonany ma na sobie wżery oraz nierówności niczym świeżo rozszalowany żelbet. Ostatnią strefę z myjką fryzjerską pozostawiliśmy białą, z akcentem w postaci modnych mozaikowych płytek. Ich postarzany wzór doskonale wpisuje się w industrialny styl.

ZIELEŃ W PROJEKCIE WNĘTRZA

Wszystkie funkcje wydzieliliśmy metalowymi regałami w loftowym klimacie oraz… kwietnikami z bujną roślinnością, robionymi według indywidualnego projektu u kowala! Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać element wyposażenia idealnie dopasowany do potrzeb wnętrza. 

Realizacja w toku! Niedługo pokażemy tutaj efekty sesji zdjęciowej.