.PROJEKT 2019 | REALIZACJA 2019 | RADZIEJÓW

PROJEKT SALONU FRYZJERSKIEGO W STYLU INDUSTRIALNYM

Salon fryzjerski jest miejscem kunsztu piękna, ciężkiej pracy specjalistów, ale także miejscem wypoczynku i relaksu klientów.  Przedstawiamy nasz projekt salonu fryzjerskiego w stylu industrialnym w Radziejowie niedaleko Torunia. Zapraszamy do obejrzenia sesji zdjęciowej zakończonej realizacji, oraz pozostawienia komentarza na temat projektu.

W tego typu projektach, największym wyzwaniem dla architekta wnętrz jest pogodzenie wymagającej funkcji z efektowną formą, w tym przypadku industrialną i nowoczesną. Należy uporządkować wszystko na dostępnym ograniczonym metrażu, w taki sposób, aby poszczególne strefy salonu nie wchodziły w konflikt, tylko się wzajemnie uzupełniały.

 

projekt salonu fryzjerskiego, stanowiska fryzjerskie, beton architektoniczny
salon fryzjerski radziejów w stylu industrialnym, projekt studio m kwadrat

BETON ARCHITEKTONICZNY I STARA CEGŁA na ścianach

Aby uzyskać prawdziwie industrialną atmosferę i wydzielić poszczególne strefy zdecydowaliśmy się na użycie różnych materiałów, które wpisują się w loftowy klimat. Tak strefę poczekalni zaakcentowaliśmy klimatyczną starą cegłą rozbiórkową w stylu retro. Najważniejszą w salonie fryzjerskim – strefę stanowisk oraz prac fryzjerów wyznaczyliśmy poprzez beton architektoniczny. Jest to tynk dekoracyjny imitujący surową powierzchnię betonową. Dobrze wykonany ma na sobie wżery oraz nierówności niczym świeżo rozszalowany żelbet. Ostatnią strefę z myjką fryzjerską pozostawiliśmy białą, z akcentem w postaci modnych mozaikowych płytek. Ich postarzany wzór doskonale wpisuje się w industrialny styl.

cegła rozbiórkowa, poczekalnia, salon fryzjerski

ZIELEŃ W PROJEKCIE WNĘTRZA

Wszystkie funkcje wydzieliliśmy metalowymi regałami w loftowym klimacie oraz… kwietnikami z bujną roślinnością, robionymi według indywidualnego projektu u kowala! Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać element wyposażenia idealnie dopasowany do potrzeb wnętrza. 

Duża ilość zieleni w industrialnym wnętrz ociepla odbiór przestrzeni. Zieleń stanowi przełamanie dla surowych materiałów wykończeniowych.

REALIZACJA PROJEKTU SALONU FRYZJERSKIEGO

Dzięki świetnej współpracy z inwestorem oraz rzetelnymi wykonawcami realizacja projektu salonu fryzjerskiego przebiegła pomyślnie. Od pierwszych rozmów i postawienia pierwszej kreski, do zrealizowania sesji zdjęciowej i oddania lokalu do użytku minęło zaledwie 5 miesięcy. W tym czasie przeanalizowaliśmy wiele rozwiązań i możliwości, aby ostateczny efekt był satysfakcjonujący i co najważniejsze – odpowiadał wszystkim potrzebom inwestora.

projekt salonu fryzjerskiego czerwony fotel w poczekalni
salon fryzjerski, stanowiska pracy fryzjera, czerwone stojaki
zegar na skórzanym pasie w salonie fryzjerskim, beton architektoniczny