PROJEKT 2018 | REALIZACJA 2019 | POZNAŃ

PROJEKT SALONU - nowocześnie i elegancko - Poznań

Projekt aranżacji mieszkania z rynku wtórnego nie należy do najłatwiejszych. Szczególnie jeśli bez zmian musi pozostać układ ścian, instalacja elektryczna i podłoga. Krótko mówiąc – ma być możliwie jak najbardziej „bezboleśnie”.

Na szczęście to właśnie podłoga, a dokładnie piękny i stary parkiet w jodełkę, była elementem, który wyróżnił to mieszkanie spośród wielu i przeważył w podjęciu decyzji przez inwestorów. Mając taki punkt odniesienia, zaprojektować spójne i satysfakcjonujące wnętrze jest jednocześnie trudno i łatwo. Choć inwestorzy nie mówili wcześniej, że niebieski to ich ulubiony kolor, to właśnie ten odcień finalnie znalazł się na jednej ze ścian salonu z jadalnią.

Tak powstał duet idealnie dobrany i jednocześnie mocno wpisujący się w aktualne trendy. Błękit pruski, indygo, ciemny morski i szmaragdowy to kolory coraz śmielej pojawiające się we wnętrzach. Można je kochać albo… nienawidzić. Użyte do zaakcentowania jednej ściany dodają elegancji, ale nie przytłaczają. Stanowią za to piękne tło i bazę do dalszego kreowania wnętrza. 

W związku z powyższym, wszystkie dodatki zostały utrzymane w odcieniach niebieskiego, szarości oraz w srebrze. Zadbaliśmy, aby w projekcie wnętrza znalazły się odwołania do starego parkietu w postaci drewnianych żaluzji okiennych, a także nóżek welurowych krzeseł.

Dużym wyzwaniem była niewielka przestrzeń, na której musiała zostać zaplanowana jadalnia oraz część rekreacyjna salonu. Dzięki zastosowaniu okrągłego stołu, dużo bardziej optymalnie wykorzystaliśmy przestrzeń, niż gdybyśmy mieli zastosować prostokątny odpowiednik. Okrągły stół został wyróżniony przez niezwykle modną w ostatnim czasie lampę wędkę. Obrazy, nieco awangardowo, nie zostały powieszone, a jedynie oparte o ścianę. Stanowi to delikatne przełamanie ogólnie panującej elegancji w tej przestrzeni. Kolor i temat obrazów mocno odnoszą się do kompozycji niebiesko-morskiego wnętrza. Są to reprodukcje „Wielkiej fali w Kanagawie” autorstwa Hokusai Katsushika, a także, „Kwitnący migdałowiec” Vincent’a van Gogh’a. 

Zdjęcia z realizacji doczekały się publikacji na portalu homebook.pl  w artykule pod tytułem „Jaki kolor do salonu wybrać?. Zapraszamy do lektury po kliknięciu w poniższy przycisk.

Podoba Ci się nasz projekt? Śledź nas w social mediach, skomentuj i obserwuj po więcej!

Studio M kwadrat Magdalena Rybak © 2018-2023 /// WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE