PROJEKT 2021 | REALIZACJA 2022 | Piotrków Kujawski

Projekt wnętrza domu w stylu industriaonym

Czy w przypadku tego projektu użycie sformułowania „dom w stylu industrialnym” jest aby na pewno trafne? Z pewnością projekt ten poprzez zastosowane materiały i formy wiele czerpie z stylu industrialnego, lecz nie można mu odmówić elementów wykraczających poza ten styl. Trudno jednoznacznie i precyzyjnie nazwać kierunek jaki został obrany przy tym projekcie. Jest on industrialny, miejscami nawet brutalistyczny, przy czym nie brakuje mu ciepła płynącego z wszechobecnych tutaj naturalnych materiałów. Zobaczcie sami.

Kuchnia z betonem architektonicznym i czarną zabudową

Projekt kuchni jest bardzo powściągliwy i surowy, przełamany ciepłem drewnianych blatów i zabudowy. Znajdziecie tutaj ściany wykończone betonem architektonicznym oraz czarne detale. Zaraz obok blatu ukryliśmy przejście do spiżarni. Kryje się ono za drzwiami z ukrytą ościeżnicą, pokrytymi betonem architektonicznym w taki sposób , aby zlały się z resztą ściany. Fronty zabudowy kuchennej są w dwóch wariantach. Czarnym oraz drewnianym. 

Projekt dużego salonu w domu jednorodzinnym

Ten salon w domu jednorodzinnym jest bardzo duży. Mieścimy tutaj sporą jadalnię oraz strefę wypoczynkową z kominkiem. Łatwo zauważyć, że ta przestrzeń płynnie łączy się z kuchnią dlatego zdecydowaliśmy się na użycie tych samych materiałów wykończeniowych jakimi są beton architektoniczny oraz naturalne drewno. Skorzystaliśmy z pionowych drewnianych lameli. Zdobią one ścianę z lustrem przy jadalnianym stale oraz ściankę TV. Są świetnym środkiem do przełamania surowości jaką emanuje beton. Większość detali czy opraw oświetleniowych wykonanych jest z matowej czarnej stali co podkreśla industrialny charakter wnętrza.

Projekt łazienki w stylu industrialnym

Łazienka jest nico powściągliwa, lecz nie surowa czy przygnębiająca. Czarną zabudowę nad WC oraz czarną armaturą świetnie kontrują płytki imitujące drewno. Strefa prysznicowa została wydzielona, z łazienki poprzez zmianę materiałów wykończeniowych. Na suficie możecie zauważyć czarne oprawki „tubki” ,które przewijają się przez cały dom, co czyni całą kompozycję spójną, a spacerując po domu czujemy się odbiorcami jednej ciągłej przestrzeni.

Efektowny przedsionek w domu jednorodzinnym

Przedsionek zazwyczaj ze względu na swoje niewielkie wymiary nie daje dużo możliwości dla projektanta. Mimo to udało się wprowadzić kilka rozwiązań dzięki którym przestrzeń ta nie wydaje się tak oczywista.  Wchodząc do domu patrzymy na wprost przeszklonych drzwi do salonu, dzięki czemu optycznie powiększamy pomieszczenie, a także widok ten zaprasza nas do wejścia dalej. Nie mogło zabraknąć tu betonu oraz drewnianych lameli. Jest to swoiste preludium przed tym co czeka na w dalszej części domu. Można powiedzieć, że przedsionek jest telegraficznym skrótem tego co czeka nas dalej.

Projektant wnętrz Poznań - dom na wsi

Projekt ten jest dla nas bardzo nieoczywisty i oryginalny. Zostały tu połączone piękne naturalne materiały z mocnymi i surowymi akcentami inspirowanymi stylem industrialnym. Dużo matowej czerni, betonu i drewna – tak w krótko można powiedzieć na temat tej kompozycji.

Jeśli chcesz zobaczyć inne projekty z naszego portfolio lub zapoznać się z naszą ofertą projektową. – kliknij poniżej!

Pamiętaj, że nie ważne skąd jesteś, gdyż cały projekt możemy wykonać dla Ciebie zdalnie wraz z konsultacjami online.

Podoba Ci się nasz projekt? Śledź nas w social mediach, skomentuj i obserwuj po więcej!

Studio M kwadrat Magdalena Rybak © 2018-2023 /// WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE