PROJEKT 2021 | REALIZACJA 2021 | Poznań

REMONT MIESZKANIA W ZABYTKOWEJ KAMIENICY

Każdy kto choć raz wybrał się na spacer po poznańskiej Wildzie z pewnością doświadczył uroku tamtejszych kamienic. Piękne i dumne, pamiętające stare lata coraz częściej są odnawiane i remontowane co sprawia, że dzielnica nabiera świetności, staje się coraz bardziej modna. 

Dzisiaj zaprezentujemy Wam projekt wnętrza mieszkania w jednej z tych kamienic. Mieszkanie w kamienicy to trudny projekt. Stwarza pewne ograniczenia, które są podyktowane przez stare budownictwo. Nie możemy jednak zapomnieć o walorach i możliwościach jakie stawia przed nami kamienica. Mamy do czynienia bowiem  z bardzo wysokim wnętrzem, pod starym tynkiem kryje się oryginalna czerwona cegła, a ściany i sufity zdobią dobrze zachowane sztukaterie. Postawiliśmy zatem na styl modern classic jednocześnie starając wykorzystać atuty i zabytkowe elementy, które oferuje nam ten obiekt. Zobaczcie sami jak wyszło!

Salon z aneksem kuchennym w zabytkowej kamienicy

Zacznijmy od projektu salonu z aneksem kuchennym. Wnętrze jest jasne z akcentami w kolorze butelkowej zieleni, którą możemy zauważyć na aneksie kuchennym oraz obiciach krzeseł. Udało nam się zachować część zabytkowej sztukaterii oraz uzupełniliśmy ją o nową sztukaterię co podkreśla kierunek, w którym zmierzamy – modern classic. Pomieszczenie jest bardzo wysokie, a dzięki długim zasłonom wydaje się jeszcze wyższe. Nad stołem oświetlenie wiszące w postaci szklanych kloszy na czarnym przewodzie nawiązuje do stylu loftowego, który również ma swój oddźwięk w tym projekcie. Dekoracje uzupełnione są przez plakaty zawieszone między pasami sztukaterii. Całość tworzy spokojną kompozycję w mocnymi akcentami, która poprzez pewien dekor i detal nabiera eleganckiej duszy.

PROJEKT SYPIALNI Z GERDEROBĄ I UKRYTYMI DRZWIAMI

Sypialnia kompozycyjnie jest spójna z salonem. To pomieszczenie podobnie jak poprzednie jest bardzo jasne, a jedyny mocny akcent kolorystyczny, który możemy tu spotkać to butelkowa zieleń na ścianie za łóżkiem. Czeka nas tutaj niespodzianka. Pod warstwami starego tynku udało się nam odkryć fragment oryginalnej cegły, którą zabezpieczyliśmy i zaimpregnowaliśmy. Podobnie jak oryginalna sztukateria, czerwona cegła jest melodią dawnych lat, która odbija się echem w tym wnętrzu. Jak łatwo zauważyć układ jest niesymetryczny. Mamy tutaj różne lampki nocne jak i wykończenie ściany po obu stronach łóżka.

W sypialni znajdują się przesuwne drzwi do przestrzennej garderoby. Garderoba ta skrywa przed nami pewną tajemnicę. Są w niej ukryte drzwi, które prowadzą do łazienki. Dzięki nim skracamy drogę z sypialni do łazienki, która w innym wypadku musiałaby prowadzić przez całe mieszkanie.

butelkowa zieleń w łazience

Łazienka w tym mieszkaniu jest pewną wypadkową tego jak wyglądały sypialnia i salon. Mamy tu bezpośrednie nawiązanie w postaci butelkowej zieleni, ale także drobne mrugnięcia okiem jakimi są czarne wykończenia, które również powtarzają się w całym mieszkaniu. Postawiliśmy na prysznic walk-in oraz 2 umywali na jasnej prostej szafce. Duże lustro rozciągające się od wejścia, aż po prysznic potęguje wrażenie przestrzeni. A wszystko to w niewielkiej łazience.

projekt wnętrz gabinetu w kamienicy

Pokój ten miał być prosty, umożliwiający skupienie i pracę. Nie znajdziemy tutaj niepotrzebnych akcentów, czy rozpraszaczy. Mimo pewnego minimalizmu nadal przebywając w tym pokoju nie tracimy wrażenia, że jest on częścią większej kompozycji.

Remont korytarza w kamienicy

Korytarz przez, który wchodzimy do mieszkania, jest swego rodzaju zapowiedzią co zobaczymy w środku. Wysokie pomieszczenia zdobione sztukaterią i akcentami z butelkowej zieleni. Możemy tu zauważyć duże lustro, a także czarne oprawki oświetleniowe. 

Remont mieszkania w zabytkowej kamienicy - podsumowanie

Remont mieszkania w zabytkowej kamienicy to ogromne wyzwanie. Stare budownictwo ogranicza nas w pewien sposób, lecz daje pewne możliwości, których nie mamy w nowej deweloperce. Idea projekt opierała się o wyłuskanie unikatowych oryginalnych elementów kamienicy i zgrabnym połączeniu ich z nowymi elementami tworząc niepowtarzalne modern classic. 

Jeśli chcesz zobaczyć inne projekty z naszego portfolio lub zapoznać się z naszą ofertą projektową. – kliknij poniżej!

Podoba Ci się nasz projekt? Śledź nas w social mediach, skomentuj i obserwuj po więcej!

Studio M kwadrat Magdalena Rybak © 2018-2023 /// WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE