PROJEKT 2019 | REALIZACJA 2020 | Poznań

Projekt salonu z aneksem kuchennym w poznaniu

Tym razem do naszej pracowni trafił projekt remontu salonu połączonego z aneksem kuchennym w bloku na jednym z poznańskich osiedli. Ideą projektu było nadanie przestrzeni świeżości, oraz poczucia otwartości. Pomieszczenie miało być jasne, a oddzielenie aneksu kuchennego od salonu na tyle subtelne, aby nie tworzyć poczucia ograniczania przestrzeni. 

Stare wnętrze było dość ciemne oraz mocno niefunkcjonalne poprzez oddzielenie salonu od aneksu kuchennego masywną i niepraktyczną wyspą. Zapraszamy Cię do zapoznania się z projektem. 

W tym mieszkaniu projektowaliśmy jeszcze łazienkę, która także wymagała gruntownego remontu, efekty opublikujemy już niebawem.

Połączenie starego z nowym

Remontując wnętrze musimy wziąć pod uwagę elementy, które Inwestorzy chcieliby zostawić i „przemycić” do nowego wnętrza. Tak było i w tym przypadku. W salonie zostawiliśmy ciemnoszarą welurową sofę, wiszącą białą ażurową lampę oraz lampkę stołową z czarnym abażurem. Wszystkie te elementy nakreśliły charakter wnętrza, co nie przeszkodziło w uzyskaniu zupełnie innego stylu. Można z tego wnioskować, że niektóre meble, dzięki swojemu uniwersalnemu wyglądowi dopasują się do każdego stylu we wnętrzu.

Elementy wyposażenia boho we wnętrzu mieszkalnym

Pomimo, że przestrzeń miała być zaprojektowana w stylu nowoczesnym, Inwestorzy chcieli, aby pojawiły się też elementy stylu boho. Najlepszym sposobem jest dodanie do neutralnej bazy, czyli jasnego wnętrza, dodatków wpisujących się w nurt boho. Pojawiły się m.in. wiklinowe: osłony na doniczki, lampa nad stołem, lustro, a także poduszki w azteckie wzory i drewniane deski na podłodze w rustykalnym stylu.

Duży regał w małym salonie

Jednym z problemów starego wnętrza był brak miejsc do przechowywania. Rozwiązaliśmy ten problem projektując na jednej ze ścian salonu duży regał – biblioteczkę z elementami witryny, zgodnie z życzeniami Inwestorów. Taka zabudowa zdecydowanie rozwiązuje problemy braku miejsca – mamy tu otwarte półki, miejsce na TV, witrynę do przechowywania szkła czy porcelany i zamykane głębokie szafki. Nieregularny, ale konsekwentny układ półek nadaje regałowi dynamicznego charakteru. Biały kolor mebla powoduje, że stapia on się ze ścianą i nie przytłacza.

czarno-biała nowoczesna kuchnia w bloku

Najważniejszymi postulatami projektowymi kuchni były: nowoczesny charakter i monochromatyczna kolorystyka. Zabudowa niska jest biała, lakierowana na wysoki połysk. Między szafkami znalazł się fartuch kuchenny z białej mozaiki cegiełki. Biel na tej ścianie przełamuje czarny blat kamienny. Także wysoka zabudowa i sprzęty AGD zostały zaprojektowane w czarnym kolorze. Dzięki temu zabiegowi, mogliśmy wykorzystać lodówkę wolno-stojącą, czyli większą niż standardowe modele pod zabudowę, ale nie stracić przy tym jednolitego charakteru zabudowy. Ściany w kuchni zostały pomalowane ciemną farbą, co powoduje wtopienie się czarnego okapu tuby.

ARCHITEKT WNĘTRZ POZNAŃ

Planując remont mieszkania w bloku trzeba wziąć pod uwagę wiele istotnych parametrów. Najczęstszym problemem jest zbyt mała ilość miejsca do przechowywania oraz niedostateczne doświetlenie miejsca i przytłoczenie ciemnymi kolorami. Nie można zapomnieć o tym, że inwestorzy posiadają elementy wyposażenia, które chcieliby przenieść ze starego wnętrza do nowego. ogą się one okazać ciekawym punktem wyjścia w projektowaniu.

Kliknij w przycisk poniżej i zobacz inny projekt salonu z aneksem kuchennym , tym razem w nieco mocniejszych kolorach.

Podoba Ci się nasz projekt? Śledź nas w social mediach, skomentuj i obserwuj po więcej!

Studio M kwadrat Magdalena Rybak © 2018-2023 /// WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE