Zapraszam na drugą część relacji z targów 4dd w Katowicach. Tym razem skupię się na wyposażeniu i materiałach dekoracyjnych  oraz trendach i tendencjach jakie można było w tych dziedzinach zaobserwować.

Podobnie jak w materiałach wykończeniowych, pierwsze co można było zaobserwować to dominacja ciemnej kolorystyki, zarówno w tapicerkach, meblach, ale i na ścianach! W tekstyliach i obiciach nieprzerwanie rządzi welur, a na tapetach duże motywy lub nawet całe obrazy.

Królują proste formy geometryczne: prostopadłościenne meble na metalowych stelażach – stoliki i nowoczesne regały, odpowiadające funkcjom starej „meblościanki” oraz, w kontrze do nich, piękne okrągłe stoły na jednej ozdobnej nodze.  Często ta prostota form podkreślona jest dodatkowo minimalistyczną bielą na ścianach.

Całość nie obeszłaby się bez zieleni, najlepiej żywej w postaci bujnych roślin oraz dodatków – tutaj charakterystycznym i ciekawym trendem wydają się być drewniane lampy. Każda z prezentowanych tu jest w zupełnie innym stylu, co znacznie poszerza grono odbiorców takiego oświetlenia, ale wszystkie równie piękne i każda wyjątkowo wykorzystuje jakiś walor tego niezwykłego materiału.

Autorem tekstu jest:

ZOSTAW KOMENTARZ!

Studio M kwadrat Magdalena Rybak © 2018-2020 /// WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE