targi home decor 2020

Targi branżowe (w tym Home Decor 2020) to wydarzenia, które zawsze staramy się odwiedzać, bo uważamy, że to nieodzowny element naszej pracy. Oprócz poznania najnowszych trendów i nowych marek, można się zainspirować i podpatrzeć ciekawe rozwiązania. Na przełomie lutego i marca rokrocznie na targach poznańskich odbywa się jedno z największych wydarzeń wnętrzarskich w Polsce, czyli targi Home Decor, Meble Polska i Arena Design. Oczywiście w tym roku nie mogło nas na nich zabraknąć. Zapraszamy na krótką relację z podsumowaniem z naszej wizyty na Home Decor 2020!

Kolor roku 2020 - classic blue

W grudniu, kiedy instytut Pantone wybrał kolor roku 2020 internet zalała fala inspiracji, także wnętrzarskich, z wykorzystaniem tej barwy. O dziwo, kolor ten wcale nie dominował na tegorocznych targach w Poznaniu. Owszem kilka marek zdecydowało się na ten odcień, najczęściej tworząc całe monokolorystyczne stoiska, ale nie było tego zbyt wiele.

millennial pink w każdej odsłonie

Kolorem, który według nas pojawiał się nawet częściej niż Classic Blue był Millennial Pink. Ten przyjemny dla oka kolor zdobył serca wielu projektantów i śmiało wkroczył na salony. Mimo, że kolor może kojarzyć się z dziecinnymi pastelami, w odpowiedniej stylizacji zyskuje naprawdę elegancki charakter.

Na tegorocznych targach Millennial Pink pojawił się nie tylko na ścianach, ale także na… meblach kuchennych. To bardzo śmiałe propozycje, choć przyznamy się szczerze, że z przyjemnością zrealizowalibyśmy taki projekt dla jakiegoś odważnego Inwestora. Ktoś chętny?


kryzys weluru?

Co za dużo to nie zdrowo, a w ostatnim czasie ten wdzięczny materiał, czyli welur, pojawiał się w każdych możliwych kombinacjach. Nie twierdzimy, że należy całkowicie z niego zrezygnować, bo także bardzo lubimy i często stosujemy tę tkaninę w projektach, ale przyszedł najwyższy czas na jakąś alternatywę.

Welur z dużych narożników, sof czy foteli przeniósł się m.in. na… lampy! Wcześniej widzieliśmy go na abażurach lampek stołowych, teraz pojawił się na dużych lampach wiszących! Jak Wam podoba się droga, w którą zmierza welwetowy trend? My jesteśmy bardzo na tak.


Faktury podbijają sofy!

Alternatywą dla wszechobecnego weluru i rozwiązaniem, w którym jesteśmy zakochani, są duże grube i wyraziste faktury! Od nieco szorstkich plecionych z grubych nici, przez sztruksowe po te przypominające pluszowe futerka. Faktury zdecydowanie zdominowały branżę tapicerską. Najczęściej pojawiają się w jasnych barwach, a nawet w całkowitych bielach, ale nie ma potrzeby martwić się o utrzymanie takich odcieni. Współczesne tkaniny tapicerskie mają tak zaawansowane struktury i cechy, że z łatwością możemy je czyścić

Najlepszym dowodem na trwałość takich wyrazistych jasnych tkanin są… meble outdoorowe! Z zewnątrz niczym nie różnią się od tych przeznaczonych do wnętrz. Na dowód ich odporności, jeden z producentów umieścił nawet sofę w fontannie zrobionej na potrzeby prezentacji!

 


Frezy, lamele i inne podziały NA HOME DECOR 2020

Trendem na Home Decor 2020, który pojawił się chyba na większości stoisk wystawowych były lamele i frezowane elementy. Projektanci stoisk poszli o krok dalej i pokazali odważniejsze rozwiązania, niż zazwyczaj te stosowane w projektach mieszkaniowych. Lamele zyskały kolory, a drobne frezy przeniosły się na meble i nie mają już tylko kanciatych narożników!

Przemawia do nas ten trend. Takie podziały bardzo dynamizują przestrzeń i nadają jej fajnego charakteru.

 


Oryginalne propozycje z areny design

O ile same nazwy Home Decor i Meble Polska wyraźnie wskazują na asortyment targów, o tyle Arena Design może dla niektórych brzmieć niejasno. Śpieszymy z definicją, jak napisano na stronie wydarzenia, jest to “przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć i możliwości światowego dizajnu”. 

Oprócz zachwycających prezentacji dzieł różnych polskich można było obejrzeć różne tematyczne wystawy, na przykład bardzo ciekawą: “Substancja krzesła, czyli jak z opakowań po jogurtach robi się krzesło“. W dobie współczesnych problemów z przesyceniem świata plastikiem, takie rozwiązania są na wagę złota. Zobaczcie sami jak opakowania po jogurtach prezentują się jak najlepsze lastryko!

Co myślicie o trendach, które zostały zaprezentowane na Targach? Zostaniecie fanami jasnych sof o wyrazistych fakturach i ścian w kolorze Millennial Pink? Koniecznie dajcie znać!

Sprawdźcie jak zmieniały się targi w ostatnich latach:

Autorem tekstu jest:

ZOSTAW KOMENTARZ!

Studio M kwadrat Magdalena Rybak © 2018-2020 /// WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE