RELACJA Z WARSAW HOME 2019

Największe targi wnętrzarskie w Polsce – Warsaw Home 2019, już za nami. To wielkie wydarzenie jest świetną okazją, aby bliżej poznać najnowsze trendy, zobaczyć mnóstwo pięknych elementów wyposażenia, a także spotkać ciekawych i inspirujących ludzi. Dziesiątki przespacerowanych kilometrów, setki przeprowadzonych rozmów, tysiące inspiracji. To wszystko już za nami. Oto nasza relacja z targów Warsaw Home 2019.

PASTELE POWRACAJĄ

Już po pierwszej godzinie spędzonej na targach dostrzegliśmy, że do łask wracają pastelowe odcienie kolorów. Występowały one nie tylko w obiciach mebli, ale także tworzyły całe ekspozycje. Najbardziej wyróżniał się kolor potocznie nazywany “łososiowym”. Naszym zdaniem nie bez powodu. Na koniec roku 2018 ten odcień wybrano na kolor roku Pantone 2019, co bez wątpienia było punktem zaczepienia dla wystawców. Widzieliśmy niezliczone ekspozycje bazujące na tym kolorze. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o kolorze roku Pantone i jak jest wybierany, przeczytaj nasz artykuł na ten temat klikając tutaj.

GEOMETRYZACJA FORM

Jeśli chodzi o formę można było zauważyć postępującą geometryzację. Zarówno w elementach wyposażania, jak i w budowie całych stoisk, rzucały się w oczy okręgi i kwadraty. W przypadku lamp, wiele z nich było wykonanych w kulistej formie.

Stoliki kawowe mają się bez zmian. Dominują okrągłe kamienne blaty, na lekkim metalowym okuciu.

BLACK & WHITE

Palety szarości są wypychane przez bardziej zdecydowane i bezkompromisowe czerń i biel.  Zobaczyliśmy dużo kompozycji wykonanych po prostu black & white. Monochromatyczna kolorystyka śmiało wkracza do kuchni i łazienek. Coraz częściej widzimy czarną i kolorową ceramikę łazienkową, do tego czarne kabiny prysznicowe. Jesteśmy przekonani, że w dużej mierze ma na to wpływ popularyzacja stylu loftowego, z którym świetnie koresponduje właśnie czarna ceramika.

ZŁOTO... ZŁOTO WIDZĘ

Czego nie zauważaliśmy na Warsaw Home 2019? Srebrnych zdobień i wykończeń. Srebro zostało wyparte przez złoto. Złote dodatki, wykończenia, okucia są wszędzie. Widzimy je na nóżkach mebli, na frontach zabudowy kuchennej, a także klamkach i w oświetleniu. Złoto świetnie komponuje się z czernią, butelkową zielenią, a także z pastelowymi odcieniami, zawdzięczającymi popularność kolorowi roku Pantone 2019.

PŁYTKI BEZ KOMPROMISU

Płytki podzieliły się na dwa obozy: malutkie i wielkie. Rzadko widzieliśmy płytki w formacie 30x30cm, za to bardzo często drobne mozaiki oraz płytki wielkoformatowe. Mozaiki, najczęściej komponowane są z modnych hexagonów lub z chevronów.

BATERIE ŁAZIENKOWE

W świecie baterii łazienkowych widzieliśmy bardzo dużo egzemplarzy w czerni oraz w złocie, co wpasowuje się w ogólny trend kolorystyczny. Bardziej nas zaskoczyły formy i kształty w jakich zostały wykonane. Producenci poszli na całość.

RATTAN I PLECIONKI

Na wnętrzarską scenę, choć nieśmiało wkraczają rattan i plecionki. Przez wielu już zapomniane, chcą wrócić do naszych domów. W naszej ocenie trend dopiero jest na początku i ma spory potencjał, w szczególności w otoczeniu trendu boho i stylu eklektycznego. Zobaczymy co z tego będzie. Plecionki możemy zobaczyć w formie klasycznej, zamiast tapicerki na krzesłach lub w wersji maxi jako fronty całych komód, czy szaf. Plecionki mogliśmy zauważyć u takich polskich producentów jak Paged, czy Ton.

WARSAW HOME 2019 - PODSUMOWANIE

Bardzo trudno jest podsumować tak wielkie wydarzenie jak Warsaw Home 2019 w jednym zdaniu. Postaraliśmy się wskazać pewne kierunki , w których idzie projektowanie wnętrz. Pastelowe kolory, plecionki, dużo naturalnych materiałów, do tego coraz większe skupienie się na detalu. Meble odchodzą od prostych skandynawskich czy minimalistycznych form, a zaczynają być coraz bardziej zdobne, poprzez pojedyncze, misterne detale i frezowania. Można odnieść wrażenie, że jesteśmy w trakcie renesansu stylu klasycznego, który zostaje przełamany nowoczesnymi i eleganckimi nutami. Trochę eklektycznie, ale jednak na obcasie (złotym obcasie).  

Autorem tekstu jest:

ZOSTAW KOMENTARZ!

Studio M kwadrat Magdalena Rybak © 2018-2020 /// WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE