Targi Home Decor, Arena Design i Meble Polskie 2019 za nami, a oto nasza relacja. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć, ponieważ twierdzimy, że bycie na bieżąco z nowinkami materiałowymi i aktualnie panującymi trendami to nieodłączny element pracy architekta wnętrz. W zeszłym roku rządził wszechobecny kolor z naciskiem na odcienie różu i czerwieni i, co dobrze zauważyliśmy, zwiastowało to nadchodzące trendy – patrz nasz artykuł: KOLOR ROKU 2019 PANTONE.

MODA NA NATURALNE MATERIAŁY

Tym razem jednak, dało się zauważyć zdecydowanie inne tendencje w aranżacji wnętrz targowych stoisk. Tegoroczna edycja została zdominowana przez materiały naturalne. To ukłon w stronę coraz śmielej pojawiającej się w naszym życiu mody na ekologię, także w branży projektowania wnętrz. Do łask wraca tradycyjne drewno, ostatnio nieco przytłumione przez modne białe laminowane meble. Pojawiły się nawet śmiałe połączenia różnych odcieni drewna , które razem dają piękne i niepowtarzalne efekty, absolutnie odbiegające od kiedyś spotykanego w tym temacie kiczu. Obok drewna, kolejnym powtarzającym się materiałem naturalnym był kamień. Całość dopełniały spokojne barwy ziemi, czyli wszelkie beże, brązy i stłumione odcienie zieleni.

KAMIEŃ WE WNĘTRZACH

Kamień nie jedno ma imię. Czasami jest piękny i naturalny, a czasem więcej w nim sztuczności. Trend popularnych marmurowych stolików kawowych na dobre zagościł w polskim świecie architektury wnętrz. Z małych mebli i dodatków został także przeniesiony na duże stoły do jadalni. Te, na tegorocznych targach prześcigały się w swoich oryginalnych formach, do tego stopnia, że zasługują na oddzielny wpis na blogu 🙂

ELEMENTY STYLU KOLONIALNEGO WE WNĘTRZACH

Naturalne materiały oraz barwy ziemi we wnętrzach przywodzą nam na myśl przebywanie w środowisku przyrody. A jeśli pojawia się przyroda i natura to stąd już niedaleko do podróży i odkrywania nowych lądów. Może dlatego właśnie te naturalne i proekologiczne wnętrza zostały dopełniane dodatkami i dekoracjami nawiązującymi do trochę zapomnianego stylu kolonialnego, pełnego etnicznych elementów z kolonizowanych niegdyś rejonów świata.

PODSUMOWANIE

Co myślicie o takim zestawie nowych nurtów w projektowaniu wnętrz? To widoczny zwrot trendów po długo obecnej w polskich wnętrzach bieli i skandynawskiej szarości. Jest to naszym zdaniem zapowiedź końca dominacji minimalizmu w świecie polskich wnętrz, szykujcie się na rewolucję.  Nam zdecydowanie podobają się materiały czerpane prosto z natury. Należy jednak pamiętać, że najlepiej będą wyglądać ich naturalne wersje, a nie sztucznie tworzone imitacje.

Autorem tekstu jest:

ZOSTAW KOMENTARZ!

Studio M kwadrat Magdalena Rybak © 2018-2020 /// WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE