Projekt wnętrza z wykonawstwem „Pod klucz”

Żyjemy w świecie ciągłego pośpiechu, w którym mało kto może się pochwalić, tym że ma nadmiar wolnego czasu. Branża architektury wnętrz bacznie obserwuje to zjawisko i stara się na nie odpowiedzieć. Taką odpowiedzią jest usługa zaprojektowania mieszkania (lub innej przestrzeni) połączona razem z wykonaniem projektu „Pod klucz”.

W tym artykule dowiecie się czym dokładnie jest usługa „Pod klucz”, dla kogo jest przeznaczona, jakie płyną z niej korzyści oraz co najważniejsze – ile kosztuje projekt z wykonaniem „Pod klucz”?

Zapraszamy do lektury!

Czym jest usługa projektu wnętrz wraz z wykonaniem „Pod klucz”?

Projekt z wykonaniem „Pod klucz” różni się od standardowego projektu, gdyż w przypadku tego pierwszego Architekt jest zarówno projektantem wnętrza jak i jego „generalnym wykonawcą”. Współpraca zaczyna się podobnie jak w przypadku standardowego projektu, czyli poznajemy się, analizujemy potrzeby inwestora i tworzymy dla niego projekt wnętrza skrojony na miarę. Więcej informacji na temat procesu projektowego znajdziecie klikając w przycisk poniżej.

Wraz z projektem wnętrz powstaje dokładny kosztorys. W przypadku usługi projektowania wnętrza wraz z wykonaniem „Pod klucz”, kosztorys ten oprócz kosztów wyposażenia i materiałów wykończeniowych zawiera także koszty wykonawstwa, logistyki oraz materiałów budowlanych. Mówiąc prościej kosztorys w standardzie pod klucz zawiera wszystkie koszty, które trzeba ponieść, aby wykonać projekt. Inwestor na koniec etapu projektowego dokładnie wie ile wyda pieniędzy na całą inwestycję. Jeśli kosztorys zostanie zaakceptowany przechodzimy do najważniejszego – wykonawstwa.

W tym momencie inwestor przekazuje Architektowi klucze i może zapomnieć o swoim mieszkaniu na najbliższe 3 miesiące. W tym czasie Architekt dysponując budżetem Inwestora dokonuje wszystkich potrzebnych zakupów, koordynuje ekipy budowlane i wykonawców oraz dokonuje ostatecznej dekoracji wnętrza. Po tym czasie następuje zwrócenie Inwestorowi kluczy do w pełni wykończonego i umeblowanego mieszkania, wraz ze wszystkimi sprzętami potrzebnymi do prowadzenia w tym mieszkaniu życia. W naszym mniemaniu „Pod klucz” oznacza, że mieszkanie jest kompletne i wykonane zgodnie z projektem. Nic więcej w nim już nie potrzeba.

Dla kogo przeznaczona jest usługa projektu pod klucz?

Odpowiedź jest prosta. Im mniej masz wolnego czasu, tym bardziej stajesz się adresatem usługi „Pod klucz”. Wykańczanie mieszkania, tak jak nazwa podpowiada może być wykańczające. Są to setki godzin prowadzenia prac, koordynacji oraz nieustannego podejmowania decyzji, do podjęcia których nierzadko potrzebna jest fachowa wiedza. Jeśli zatem cenisz sobie swój wolny czas (i święty spokój!) możesz przerzucić całą odpowiedzialność za zaprojektowanie i wykonanie wnętrza na Architekta.

Jakie korzyści płyną z projektu wnętrza „Pod klucz”?

Korzyści jakie Inwestor czerpie z takiej usługi są nieocenione. Poniżej w kilku punktach przedstawiliśmy zalety jakie płyną z współpracy z Architektem przy zaprojektowaniu oraz wykonaniu pod klucz wymarzonego wnętrza:

  1. Architekt zaprojektuje dla Ciebie funkcjonalną przestrzeń odpowiadającą Twoim potrzebom.
  2. Dokładnie wiesz ile wydasz pieniędzy jeszcze przed rozpoczęciem prac.
  3. Zyskujesz nieoszacowaną ilość wolnego czasu oraz jesteś wolna/wolny od podejmowania trudnych decyzji.
  4. Twoją przestrzenią zajmą się doświadczeni fachowcy, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko popełnienia błędu.
  5. Na koniec otrzymujesz w pełni wykończone i wyposażone wnętrze zgodnie z wcześniej przygotowanym projektem i kosztorysem.
  6. Nie musisz samodzielnie szukać i koordynować wykonawców takich jak ekipy budowlane, stolarze, kamieniarze, elektrycy itd.
  7. Nie musisz samodzielnie robić zakupów materiałów budowlanych oraz wyposażenia, wszystko za Ciebie zrobi Architekt.
  8. Masz pewność, że efekt końcowy będzie zgodny z tym co zostało zaprojektowane. Wnętrze będzie jak „szyte na miarę” pod Twoje potrzeby!

Ile kosztuje projekt wnętrz z wykonaniem „Pod klucz”?

To zależy od pracowni projektowej i sposobu w jaki prowadzi tąką usługę. Niektóre biura liczą sobie wynagrodzenie od ilości czasu spędzonego na budowie. W tym przypadku ceny mogą się wahać od 3000 do 5000 zł za miesiąc koordynacji. Warto zaznaczyć, że cena ta nie obejmuje samego projektu, a jedynie koordynację.

Inne (w tym nasza pracownia) wynagrodzenie oblicza w zależności od projektowanej i wykańczanej powierzchni. W tym drugim przypadku cena łączy w sobie koszt zaprojektowania i wykończenia wnętrza. Ceny w tym wariancie zaczynają się od 250 zł/m2. Jest to dość korzystne rozwiązanie, gdyż łatwo przewidzieć cenę kompleksowej usługi.

„Pod klucz” ze Studio M kwadrat – zapraszamy!

Mamy nadzieję, że tym niedługim artykułem przybliżyliśmy Wam najważniejsze aspekty projektu wnętrz wraz z wykonaniem „Pod klucz”. Jeśli marzysz o pięknej i funkcjonalnej przestrzeni, która będzie idealnie odpowiadać Twoim potrzebom, a nie masz czasu, aby zająć się realizacją tego marzenia (lub wolisz oddać to profesjonalistom) to jest to powód, aby zastanowić się nad współpracą z Architektem przy usłudze „Pod klucz”.

Zapraszamy do skorzystania z naszej usługi, która łączy w sobie kompleksowy projekt oraz całkowitą realizację projektu w standardzie „Pod klucz”. Napisz do nas, a przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę! Zapraszamy do zapoznania się z nasz ofertą projektów „Pod klucz”:

Autorem tekstu jest:

ZOSTAW KOMENTARZ!

Studio M kwadrat Magdalena Rybak © 2018-2020 /// WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE